Gömöriek a 42. Duna Menti Tavasz döntőjében

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +



Május 30. és június 2. között 42. alkalommal rendezték meg az amatőr gyermek báb- és színjátszó csoportok seregszemléjének, a Duna Menti Tavasznak az országos döntőjét Dunaszerdahelyen. A megmérettetésen sok gömöri versenyző is részt vett.

Nézzük, hogy szerepeltek:




Idén 14 csapat bábos mesét és bábjátékot, 12 csoport színdarabot, 7 pedig szerkesztett játékot mutatott be. Bár minden évben javarészt ugyanazok a csoportok térnek vissza, de ezúttal 4 újonnan alakult együttes is bemutatkozott a világot jelentő deszkákon.

A zárónapi eredményhirdetés után idén is átadták az egész életműért járó Dusza István Díjat annak a személynek, aki évtizedeken át bekapcsolódott a mozgalomba, minőséget produkált, és saját tevékenységével hozzájárult a mozgalom éltetéséhez. A rangos elismerést idén N. Tóth Anikó kapta.

Nézzük, hogy szerepeltek a gömöri csoportok:

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai:

  1. kategória 1-4. évfolyam

Molnár József (Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tornalja)

  1. kategória 5-9. évfolyam

Holló Réka (Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tornalja)
Mag Viktória (Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola, Tornalja)

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

  1. Tóth Anikónak, az Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoport rendezőjének, a gyermekszínjátszó mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért (Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotása).

Tehetségdíj (a jövő évi fesztiválon való szereplés díja)

a Bátkai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának, A büszke vár története c. mesejátékáért, a mesét rendezte Hencz Annamária

BÁBOSOK

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

  • a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Fény és árnyék, vagyis nem félünk a saját árnyékunktól előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
  • a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Köcsög Jankó előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

  • a Buzitai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Táncos Cipellők Színjátszó Csoportjának az Árulkodó kendő előadásáért, rendezte: Ádám Csilla
  • a Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iglice Színjátszó Csoportjának a Lelkünk háza előadásáért, rendezte: Ráczné Birtók Erzsébet

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Fütyül a masina előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

  • A legjobb szöveg- és dramaturgiai munka különdíja az Ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Ki vagyok én? előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó
  • Különdíj a néptánc és a színházi elemek ötvözéséért a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Fütyül a masina előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

SZÍNJÁTSZÓK

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának A rest legény meg az ördög előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna
  • a Jánosi Csemadok és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsóka Színjátszó Csoportjának a Jancsi és Juliska előadásáért, rendezte: Milen Gabriella

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

  • a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának A bajusz előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

A zsűri a Národné osvetové centrum – Nemzeti Művelődési intézet és a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet közötti megállapodás értelmében a Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportját javasolja az idei szlovák amatőr színházi fesztiválok fesztiválján – a Scénická Žatván – való szereplésre.
A díjazottak teljes listája ITT tekinthető meg.

Share.