Átadták a Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny díjait

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

A Csemadok Rimaszombati Területi Választmánya, a Tompa Mihály Alapiskola és a Gömör-Kishonti Művelődési Központ idén tizenhetedik alkalommal szervezte meg a Ferenczy István Országos Képzőművészeti Versenyt, tisztelegve ezzel Ferenczy István, a 19. századi magyar szobrászat kiváló alkotója, Rimaszombat híres szülötte előtt. A díjátadó ünnepségre és a legjobb pályamunkákból készített kiállítás megnyitójára 2018. február 28-án került sor Rimaszombatban a Tompa Mihály Alapiskola épületében.

A diákok három életkori kategóriában versenyeztek és három témából választhattak:

  1. Hatvani István (portré) – az „ördöngős“ professzor, a magyar Faust születésének 300. évfordulója tiszteletére
  2. Magyar történelmi jelképek
  3. Hazám, Te széles Felvidék (tájkép)

A versenybe 314 pályamunka érkezett 53 magyar tanítási nyelvű alap- és középiskolából az egész országból.

A pályamunkákat háromtagú szakmai zsűri értékelte:

Marian Lacko, festő, a rimaszombati Művészeti Alapiskola igazgatója, Vaskői Károly, nyugalmazott pedagógus és Nagyferenc Katalin, festő, szobrász, aki a zsűri elnöke volt.

A szervezők ezúton is köszönetet mondanak az iskoláknak, valamennyi versenyzőnek és az őket felkészítő pedagógusoknak, hogy bekapcsolódtak ebbe a szép versenybe, s a jövőben is számítanak munkáikra!

Povinszky Elvira, a Csemadok TV titkára
Fotó: Gecse Attila

Eredmények

  1. kategória – 1. téma:  Hatvani István   / portré /    24 munka           

 

  1. Molnár Ibolya             ( MTNy Alapiskola, Farnad )           
  2. Tankó Daniela ( Gregorovits Lipót Alapiskola, Jóka )
  3. Pongrácz Tamás             ( Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc )          

 

Elismerő oklevél: Kováč Stella, Molnosi Brigitta     ( Gregorovits Lipót Alapiskola, Jóka )

 

  1. kategória – 2. téma : Magyar történelmi jelképek    75  munka    

 

  1. Oláh Richard                        ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd )
  2. Pásztor Szabolcs             (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság)
  3. Botos Tibor                         ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd )                 

Elismerő oklevél: Kovács Emese, Daniš Vivien Lili, Bobek Lilien     (Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság)

Fülöp Sofia     (Szenczi Molnár Albert Alapiskola, Szenc )                                              

  1. kategória – 3. téma: Hazám, Te széles Felvidék /tájkép/      65  munka                  

 

  1. Botos Tímea, Botos Tibor ( MTNy Alapiskola, Gömörsíd )
  2. Ténai Lucia                         ( Alapiskola, Királyhelmec )
  3. Dulay Olívia                         ( Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat )
  4. Oláh Klaudia ( Ragyolci Alapiskola és Óvoda )

Elismerő oklevél:   

Presinszký Ágnes       ( Alapiskola, Feketenyék )

Bocko Mira Szófia     ( Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja )

Szitai Cyntia               ( Szombathy Viktor Alapiskola, Feled )

Vörös Orsolya            ( Jókai Mór Alapiskola, Révkomárom )

Valacsay Eszter          ( Alapiskola, Csallóközcsütörtök )

 

 

  1. kategória – 1. téma: Hatvani István   / portré /        25  munka            

 

  1. Szerződi Klaudia ( MTNy Alapiskola, Nagycétény )
  2. Zilizi Klaudia             ( MTNy Alapiskola, Deáki )                        
  3. Bastyúr Dávid            ( Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó )
  4. Bukovský Dorottya            ( MTNy Alapiskola, Deáki )

Elismerő oklevél:     

Zsidek Dóra              ( Kossányi József Alapiskola és Óvoda, Szentpéter )

Bombicz  Ferenc       ( Jedlik Ányos Alapiskola, Szímő )

Magicz Vivien           ( Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja )

 

  1. kategória – 2. téma: Magyar történelmi jelképek      40  munka                         

 

  1. Mező Michaela Dorina ( Gimnázium, Fülek )                                  
  2. Felyó Kendra                         ( Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság )                              
  3. Kótai Tibor                         ( Alapiskola, Sajógömör )

Elismerő oklevél:     

Molnár Vivien          ( Egyházi Alapiskola és Óvoda, Kéty )

Bóna Sára                 ( Pongrácz Lajos Alapiskola, Ipolyság )

Milus Emma             ( Ady Endre Alapiskola, Párkány )

Majoros Lilla                       ( Kazinczy Ferenc Alapiskola, Tornalja )

Magtamás Csilla      ( Gimnázium, Fülek )

 

 

  1. kategória – 3. téma: Hazám, Te széles Felvidék /tájkép/      53  munka      

 

  1. Orbán Zsuzsanna             ( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely )   
  2. Zsigárdi Sarolta                    ( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely )   
  3. Farkas Zsófia ( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely )   
  4. Orosz Dániel ( Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat )

 

Elismerő oklevél:     

 

Prokša Kinga                     ( Gregorovits Lipót Alapiskola, Jóka )

Csala Bence            ( Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa )

Barczi Noémi, Fekete Eszter, Horváth Sára      ( Kodály Zoltán Alapiskola, Dunaszerdahely )      

                    

III. kategória  –  1. téma:   Hatvani István   / portré /       12  munka

 

  1. Kelemen Eszter             ( Gimnázium, Fülek )
  2. Ténai Krisztina             ( Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa)
  3. Makši Attila ( Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa)

Elismerő oklevél: 

György Friderika      ( Gimnázium, Fülek)

Ternyila Laura         ( Szakközépiskola, Szepsi )

Simon Dóra               (Közös Igazgatású Iskola, Szenc )

 

III. kategória –  2. téma :  Magyar történelmi jelképek        7  munka    

  1. Kovács Tamás          ( Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó )
  2. Bastyúr Nikoleta ( Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó )
  3. Zsákai Antónia ( Gimnázium, Fülek )

Elismerő oklevél:     

Vlkolenský Márk, Tóth Klaudia     ( Szondy György Gimnázium, Ipolyság )

Simon Zoltán            ( Gimnázium, Fülek )

 

III. kategória –  3. téma:   Hazám, Te széles Felvidék  /tájkép/       13  munka

  1. Mikó Barbara ( Gimnázium, Fülek )
  2. Bodolló Rebeka ( Gimnázium, Tornalja )
  3. Makši Attila                            ( Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa )

Elismerő oklevél:     

Ténai Krisztina, Szilágyi Gabriella   ( Márai Sándor Gimnázium és Alapiskola, Kassa )

Bastyúr Nikoleta                                 ( Közös Igazgatású Iskola, Rozsnyó )

Krpeľan Fatima                                  ( Gimnázium, Fülek )

Velebný Nikolett Kíra                         ( Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság )

Köles Vivien                                         ( Műszaki Szakközépiskola, Révkomárom )                   

  

A versenybe  összesen  314 pályamunka érkezett  53  iskolából

 

Szakmai zsűri:

Nagyferenc Katalin – elnök

Marian Lacko

Vaskői Károly




Share.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát. A sütikről bővebben az Általános felhasználói feltételek oldalon tájékozódhat.

Bezárás