Foci: Hazai vereség és vendég rendbontás az MŠK-Dukla meccsen

Véget ért a rimaszombati MŠK közel öt hónapja tartó bajnoki veretlenségi sorozata  a besztercebányai Dukla csapat ellen.

Csapatunk, mint a mezőny egyedüli veretlen együttese a listavezető, a feljutásra is esélyes Dukla Banská Bystrica csapatát fogadta a közép-szlovákiai Tipos III. liga 8. fordulójának szombati játéknapján. A mérkőzésen a hazai kék-fehérek 3:1-es vereséget szenvedtek, így elszenvedték első vereségüket ebben az idényben.

Erősen felhős, borongós időjárás mellett, de elviselhető hőmérsékletben a vendégek kezdték a találkozót, akiket egy kisebb csoport szurkoló is elkísért, amely már a mérkőzés elején összetűzésbe került a szép számban kivezényelt rendőrökkel.

Az első tíz percet óvatos tapogatózás jellemezte, ennek ellenére mindkét oldalon akadt egy-egy helyzet, de ezek még kimaradtak. A 14. percben aztán megszerezték a vezetést a vendégek: egy bal oldali támadást követően a jobb oldali védelmünk hibázott, így a szélről érkező beadást Laksík senkitől sem zavartatva a hálóba lőtte (0:1). A gól után a vendégek szektorában elszabadult a pokol, petárdák röpködtek, kidöntötték a kerítést, majd a pályára rohantak. Néhány percbe telt, míg folytatódhatott a játék. A gólt követően picit magára talált a hazai csapat, de a 42. percben jött az újabb hidegzuhany, a piros-fehérek Kostúrik révén növelték az előnyüket (0:2). Ismét jött az újabb rendbontás, a vendégszurkolók a rendezőkön, kerítésen átjutva a pályán ünnepeltek: petárdákat dobáltak, meggyúltak a füstbombák, égtek a fáklyák – igazi riói fesztivált rendeztek. De ekkor már megérkezett a rendőri erősítés, néhány embert ki is emeltek a tömegből. Néhány percbe telt, míg rend lett a pályán, elkészült az ideiglenes kerítés, majd a játékvezető jobbnak látta korábban lefújni a félidőt.

Közel húsz percnyi szünet után a hangosbemondó felkérte a kissé mámoros szurkolókat, hogy hagyják el a stadiont, mert csak ezt követően folytatódik a játék. Némi huzavona után végül is a hazai rendfenntartó erőknek sikerült kiüríteniük a vendégek számára kijelölt szektort, így folytatódhatott a játék.

A folytatásban csapatunk támadott többet, mindent megtett az egyenlítésért, de a vendégek szervezett védekezésükkel és Krejčí kapus hárításaival sikeresen őrizték kapujukat és az eredményt, sőt a 68. perceben Snitka büntetőből szerzett góljával még növelték is előnyüket (0:3). A bekapott gól ugyanakkor nem zavarta meg a hazaiakat, becsülettel támadtak tovább, aminek meg is lett az eredménye: a 75. percben Lovyniuk a jobb oldalról 17 méterről nagy erővel bombázott a bal felső sarokba. A mérkőzésen több találat már nem született, így 1:3-as besztercebányai vezetésnél szólalt meg a hármas sípszó, így a megyei rangadón a piros-fehér csapat diadalmaskodott.

Összességében egy jó iramú, változatos, élvezetes mérkőzésen, nagy küzdelemben az a csapat nyert, amely többször betalált ellenfele kapujába. Csapatunk legközelebb szeptember 30-án, szombaton a tavalyi bajnok ŠKM Liptovský Hrádok otthonában lép pályára.

Kép és szöveg: Rimaszombati focibarátok