A rimaszombati Falcon Taekwondo Klub nyári eredményei

A rimaszombati Falcon Taekwondo Klub tagjai nyáron sem tétlenkedtek, több versenyen részt vettek, ketten pedig a szlovák taekwondo válogatottba is meghívót kaptak. Lássuk az eredményeket:

Ukraine Open Poomsae 2020 (online)

A rimaszombati Falcon Taekwondo Klub hat tagja benevezett a Ukraine Open Poomsae 2020 online nyílt bajnokságra, melyen négy világrész (Európa, Afrika, Amerika és Ázsia) sportolói vettek részt. A 2020 július 18-án és 19-én rendezett versenyen a csapatból Dominik Kuvik arany, Alex Rapčan pedig bronzérmet szerzett, de a klubot és városunkat további négy sportoló is képviselte: Marek Bitala, Tomáš Kuvik, Leonard Demeter a Adrian Mag.

Mindannyiuknak gratulálunk a versenyen nyújtott teljesítményükhöz és köszönjük az újabb érmeket, amelyek Szlovákiába, és azon belül Rimaszombatba vándoroltak.

Trenčín Open 2020 – Poomsae and Para Poomsae

2020. augusztus 22-én rendezték meg Trencsényben a TAEKWONDO WT – Poomsae and Para Poomsae versenyt. A tornán a Falcon Taekwondo Klubot öt tanítványunk képviselte, akik a poomsea és para poomsea mellett Agility versenyszámban is tatamira léptek, amelyben Mag Adrián képviselte Rimaszombatot. Sajnos a tornán nem vettek részt külföldi versenyzők a Covid-19 miatt. Mint minden évben, idén is igazán eredeti érmek és kupák várták a versenyzőket.

Poomsae versenyszámban a Falcon Taekwondo Klubot négy versenyző képviselte, akik mind dobogós helyen végeztek: Mag Adrián aranyérmet szerzett, Dominik Kuvik és Tomáš Kuvik ezüstérmes lett, Jellmann Sofia pedig bronzérmet hozhatott haza.

Para poomsae versenyszámban Roman Farkaš képviselte a Falcont, aki aranyérmet szerzett.

Agility versenyszámban Mag Adrián képviselte a Falcon Taekwondo Klubot, aki ezen a napon lehengerlő formában volt és ebben a versenyszámban is arany érmet szerzett.

A klubok kiértékelésekor a jelenlévő klubok közül a Falcon végzett a harmadik helyen, miután kiértékelték a Poomsae és Parapoomsae versenyszámok helyezéseit. A Falcont Viktória Bitalová és Dominik Kuvik is képviselte mint versenybíró.

Szeretnék köszönetet mondani Miroslav Bitala és Viktória Bitalová edzőknek, akik felkészítették a klub tagjait a tornára. Köszönjük a fantasztikus szülőknek a segítséget és a támogatást, amit ezen az igazán fárasztó hétvégén nyújtottak. És köszönettel tartozunk szponzorainknak, akik támogatták a Falcon klub tanítványait.