A hajrában mentett pontot Rimaszombat csapata

A 88. percben mentett pontot az erősen tartalékos házigazda Rimaszombat VSK a 44. percben vezetést szerző TJ Jednota Bánová ellen a közép-szlovákiai Tipos III. liga 6. fordulójában rendezett közepes színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen. A fülekiek a kovácsfalvaiak otthonában léptek pályára, ahol a találkozó 0-0-as döntetlennel ért véget. A sokáig vezető losonciak ismét egy ponttal távoztak, ezúttal Zsarnócáról.

Rimaszombat VSK – TJ Jednota Bánová 1:1 (0:1)

Rimaszombat:Gregor – Mičuda, Boháčik, Ľupták (Gáspár 23., GáspárMichálik 84.), Suja – Vargic, Kalmár – Fajčík, Halaj, Balog – Zvara (Šulek 90.)

Gólszerzők: Halaj (88. büntetőből) – Hundák (44.)

Sárga lap: Suja (59.), Mičuda (78.) – Jasenovský (52.), Mráz (87.), Bičan (90.)

Az első félidő első felében küzdelmes játék zajlott a pályán, előbb a hazai csapat tudta pár percig ellenfele kapuja előtt tartani a labdát, a vendégek kapusának előbb Fajčík, majd Kalmár lövésénél kellett nagyot védenie. A 23. percben aztán jött az újabb sérülés, Boháčik edzőnek ezúttal is kényszerű cserét kellett végrehajtania, a védelem tengelyében játszó, tapasztalt Ľuptákot a fiatal Gáspár váltotta. A sérülés mintha megzavarta volna a mieinket, nem találták a ritmust, egy ideig többnyire a két tizenhatos között folyt a játék. Sajnos, a hajrához közeledve, az akkor már némi fölényben, az ellenfelétől tudatosabban játszó vendégek, szinte az utolsó percben, egy hazai labdavesztést követően a szemfüles Daniel Hundák révén előnybe kerültek (0-1).

Fordulást követően a hazai fehérek többet birtokolták a labdát, a vendégek egygólos előnyük birtokában „ráültek” az eredményre, jobbára csupán a labdatartásra összpontosítottak. Az idő múlásával aztán a gömöriek egyre nagyobb nyomást gyakoroltak Kosa kapujára, de a vendégek védelme még jól állta a sarat, illetve a fiatal Zvara két lövésénél is a felső léc volt a segítségükre.

A hajrában aztán a hazaiak mindent egy lapra téve, szinte tíz emberrel támadtak, melynek eredményeként a 89. perc magasságában Balog Jancsi kétes körülmények között esett el a tizenhatoson belül, mire a játékvezető büntetőt ítélt. Ján Halaj pedig nem hibázott. Mivel a hátralévő időben (öt perc ráadás) már egyik csapat sem tudott gólt szerezni, így a bíró 1-1-es döntetlennél fújta le a mérkőzést.

Legközelebb, szeptember 12-én, szombaton, 15.30-kor az MŠK Námestovo otthonában lépünk pályára, és csak remélni lehet, hogy a sok sérült (Petrán, Rubint, Šulek, Vasilko, Fadairo, Juhász, Ľupták, Dudek) közül néhányan már tudják vállalni a mérkőzést.

További eredmények: ŠK Prameň Kováčová – FTC Fülek 0:0, MFK Žarnovica – Losonc Novohrad VSK 2:2 (0:2) g.: Tóth (51.), Lenard (81.) – Oláh (4.), Šufliarský, MŠK Čadca – MŠK FOMAT Martin 0:1 (0:0) g.: Chovanec (69.), FK Rakytovce – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 2:1 (2:0) g.: Bača (19.), Vujoševič (36.) – Gábor (54.), MFK Zvolen – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 1:3 (1:1) g.: Matis (44.) – Varga (9.), Omasta (70. BÜ), Grauza (89.), ŠKM Liptovský Hrádok – TJ Baník Kalinovo 0:0, TJ Tatran Oravské Veselé – MŠK Námestovo 0:0

16.MŠK Čadca60061:180

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA dél  KŠK Tisovec – Ajnácskő FC 98 0:5 (0:0), g.: Genský (49., 81.), Molnár (66.), Botoš (82.), Farkas (87.), Tornalja VFK – TJ Tatran VLM Pliešovce (Maslen) 1:1 (1:1) g.: Drnaj (2.) – Malatinec (25.)

A tabella állása: 1. Podkonice  18 pont (17:3),  2. Tornalja 14 pont  (17:5)… 11. Ajnácskő 5 pont  (8:11)

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI V. LIGA D  Ragyolc KSK – Ipolybalog TE 7:0 (4:0) g.: Horváth (11., 81.), Lipták (36., 51. BÜ), Mičuda (44.), Radics (85.), Radoš (14. öngól), TJ Santrio Láza – Feled FK 1:1 (0:0) g.: Balaško (86. BÜ) – Šťavina (51.)

A tabella állása: 1. Revúca 15 pont (21:7), …  4. Ragyolc 10 pont  (16:6) … 6. Feled 10 pont  (14:17)

VI. LIGA RIMASZOMBAT, 4. forduló Lubény KFK – Sajószentkirály TE 4:2 (1:1) g.: Paulovič (44., 88.), Valaštek (58. BÜ), Čatloš (74. BÜ),  Jolsva VFK – Szirk KFK 0:1 (0:0) g.: Havran (59.), Tornalja VFK B – Osgyán TE 0:4 (0:2), g.: Budai (18., 70.), Tóth (29., 90.),  Murány Tatran TE – Nagybalog TE-FK 3:2 (2:2) g.: Oravec (11.), Marčák (45.), Huťan (59.) – Pál (18., 31.), Rimaszécs SK – Nemesradnót FC – nem játszották.