A hazaiak nyerték a focitornát Tornalján

Már csak három hét, és hosszú szünet után újraindul a labdarúgó-bajnokság a közép-szlovákiai III., IV. és V. ligában. A csapatoknál már javában zajlik a felkészülés. Az új idényre való felkészülés időszakát hagyományosan nyári focitornák is színesítik. A hétvégén az igazán kedvező időjárás mellett jó pár edzőmeccset is játszottak.

A közép-szlovákiai IV. liga, dél csoportjában szereplő tornaljaiak vasárnap délután immár másodszor rendeztek négyes focitornát, amelyen a vendéglátókon kívül a magyarországi bánhorvátiak, a felediek és a rozsnyóiak mérték össze tudásukat. A mérkőzések 2 x 35 percesek voltak, 10 perces szünettel.

A négyes torna első felvonásán a hazaiak a kelet-szlovákiai V. liga, kassa-gömöri csoportban 10. helyen végző MFK Rozsnyó ellen nyertek 3:0 arányban, míg a másik ágon a közép-szlovákiai V. liga, D csoportjának 4. helyezettje, a Feled FK a magyarországi megye I-ben szereplő Bánhorváti SE magabiztos legyőzésével került a fináléba.

A bánhorvátiak aztán a bronzmeccsen vigasztalódtak, amelyen javuló játékkal szerezték meg a harmadik helyet a rozsnyóiak ellen. A fináléban aztán a vendéglátók jutottak előnyhöz büntetőből, amelyet a félidő végéig meg is őriztek, így 1-0-ás hazai vezetésnél vonulhattak szünetre a felek. A fordulás után aztán hiába próbáltak egyenlíteni a vendégek, a hazaiak még kétszer eredményesek tudtak lenni, beállítva ezzel a 3-0-ás végeredményt.

Elődöntők: Tornalja VFK – Rozsnyó VFK 3:0, Feled FK – Bánhorváti SE 4:0

Mérkőzés a 3. helyért: Bánhorváti SE – Rozsnyó VFK 3:1

Döntő: Tornalja VFK – Feled FK 3:0 (1:0)

További eredmények: Salgótarjáni BTC – Rimaszombat VSK 5:2 (3:2) – a mérkőzés félbeszakadt, a vendégek levonultak a pályáról

Csáb TE – Ajnácskő  FC 98 0:0

Forrás: Bodolló I.