A hétvége legfontosabb sporteredményei

Első győzelmét aratta hétvégén a tavaszi idényre készülő Rimaszombati VSK felnőtt labdarúgócsapata. Magabiztos játékkal győzött és értékes hat ponttal lett gazdagabb a Slovan Rimaszombat VK csapata, amely mindkét mérkőzését megnyerte az ŠK ELBA Prešov vendégeként. Ismét botlott Mladosť Relax Rimaszombat férfi asztalitenisz csapata, amely szombaton mind a két mérkőzését elvesztette. A 3. ligában szereplő B csapat az első mérkőzését ugyan megnyerte, de a másodikon már ők is vereséget szenvedtek. Idegenben szerzett két pontjuknak köszönhetően továbbra is a feljutásra esélyesek között a városi tekecsapat.

Labdarúgás

A hideg időben lejátszott mérkőzésen lendületesen, több lehetőséget kidolgozva focizott a csapat. Erik Lupták révén mi szereztük meg a vezetést, majd negyed órával később egyenlítettek a vendégek, de még a szünet előtt Erik Lupták jóvoltából újra nálunk volt az előny, amelyet a 38. perben Balogh J. kétgólosra növelt.

A fordulást követően a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, sőt növelték is azt, ekkor már negyedszer volt eredményes a piros-fekete csapat. Továbbra is fölényben maradtak a hazaiak, majd Rubint István 61. percben szerzett találatával eldőlt a mérkőzés.

Rimaszombati VSK – Tornalja Város FK 5:1 (3:1)

Gólszerzők:  1-0 Lupták (9.), 1-1 Filep (23.), 2-1 Lupták, 3-1 Balogh (38.), 4:1 Fadario (57.), 5:1 Rubint (61.),

Rimaszombat: Gregor (Michalik) – Vasilko, Juhász, Mičuda, Fajčík – Lupták, Kalmár, Rubint, Fadario – Vargic, Balogh

Röplabda

A vendégek az első mérkőzésen végig remekül játszva, nagyszerűen szerválva, végig nyomás alatt tartották az ellenfelet. Remek támadószázalékot produkálva magabiztosan nyerték mind a három játszmát, a mérkőzést.

A második mérkőzésen is a rimaszombatiak kezdtek jobban, és ez a kezdeti lendület a mérkőzés végig meg is maradt. A mieink gyakran több ponttal is megléptek, és bár a vendégek néha-néha csökkentették a különbséget, a mieink egyszer sem engedték ki kezükből a három pontot.

Női röplabda 1. liga keleti csoport

ŠK ELBA Prešov – Slovan Rimaszombati VK  0:3 (-12, -15, -12) és 0:3 (-11, -15, -14)

Slovan Rimaszombat VK: ifj.Kudlíková 4, Kačániová 7, Sojková 11, A.Žírošová 5, Parobeková 9, Dreisigová 8, Radová 10. Vezetőedző: Alena Kudlíková.

A forduló további eredménye: TJ Slávia TU Zvolen – MŠK Žiar nad Hronom 3:0 és 3:1, a VA UNIZA Žilina szabadnapos

Férfi asztalitenisz 1. liga keleti csoport

MSTK Tvrdošín – Mladosť Relax Rimaszombat 11:3 (37:14)

Egyéni eredmények: Mihálik Slavomír (3gy/0v), Horváth Peter (0gy/3v), Voliar Ľuboš (0gy/3v), Vaculčiak Jozef (0gy/3v).

Páros eredmények: Mihálik Slavomír, Horváth Péter (v), Voliar Ľuboš, Vaculčiak Jozef (v)

ŠKST Ružomberok B – Mladosť Relax Rimaszombat 11:3 (34:15)

Egyéni eredmények: Mihálik Slavomír (2gy/1v), Horváth Peter (1gy/1v-wo), Voliar Ľuboš (0gy/2v-wo), Vaculčiak Jozef (0gy/3v).

Férfi asztalitenisz 3. liga közép

Mladosť Relax Rimaszombat B – Lok. Banská Bystrica 12:2 (36:14)

Egyéni eredmények: Zelezník Tomáš (3gy/0v), Miháľ Milan (2gy/1v), Haluška Peter (2gy/1v), Huszti Róbert (3gy/0v)

Páros eredmények: Huszti Róbert, Zelezník Tomáš (gy), Miháľ Milan, Haluška Peter (gy)

Mladosť Relax Rimaszombat B – STKM Podlavice  5:9 (24:32)

Páros eredmények: Huszti Róbert, Zelezník Tomáš (v), Miháľ Milan, Haluška Peter (v)

1. liga keleti csoport

KO Kremnica – KK Rimaszombat 3:5 (3194:3272)

Pontszerzők: Šmatlík Róbert (597), Murín Dušan (533), Király René (572)

Nem szereztek pontot: Paulečko Pavel (545), Vanek Ivan – a 61. dobás után Bodnár Gabriel (511), Turčanová Jana (514)

A 13. forduló további eredményei: ŠK Železiarne Podbrezová B – KK Šemša 4:4, ŠKK Trstená Starek  – FTC Fiľakovo B 6:2, TJ Tatran Spišská Nová Ves B – KO Žarnovica B     4:4, TJ Slavoj Veľký Šariš  MKK Magnezit Jelšava 5:3