A play off döntőjében a rimaszombatiak

A Rimaszombati VHK csapata a rájátszás negyeddöntőjében (1. liga, keleti csoport) a három győzelemig tartó sorozat újabb két mérkőzésén a kelet-szlovákiai Bártfán lépett jégre, és a hazai 1-1-es döntetlent követően mindkét mérkőzését megnyerte, így 3-1-re a párharcot is, és kiharcolta a továbbjutást az egyik fél három győzelméig tartó sorozatban.

3. mérkőzés

Ján Podkonický csapata Šturmankin révén szerezte meg a vezetést a 7. percben, de 5 perc múlva máris egyenlítettek a hazaiak. A folytatásban kiegyenlítetten zajlott a meccs, helyzetekkel mindkét oldalon.

A második harmad elejét is lendületesen kezdte csapatunk, aminek meg is lett az eredménye, hisz a 25. percben újra rezzent a háló, Filipiak lövése jutott a kapuba. A harmad további része viszont már nem a játékról szólt, a hazaiak 6 perces, míg a mieink 36 perces büntetőt szedtek össze (Filipiak 2+10+20). Az utolsó négy percben aztán előbb egy, majd a végén kettős emberelőnyben is játszottunk, ám egyik fórból sem született gól.

Az utolsó játékrész közepéig kiegyenlített játék folyt a jégen, a csapat nem kockáztatott sokat, a támadások mellett a védekezésre is oda kellett figyelniük. A hazai csapat nem adta fel, végig küzdött az egyenlítésért, de csak kisebb helyzetekig jutott. Háromszor is emberelőnybe kerültek, de egyiket sem tudták gólra váltani, így maradt az 1:2. A párharc állása pedig 2-1 a rimaszombatiak javára.

HK Bardejov – Rimaszombati VHK 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Bátfa, 300 néző, Vezette: Korba – Hriško, Varga

Gólszerzők: 11:14 Leskovjanský – 06:02 Šturmankin, 24:50 Filipiak

4. mérkőzés

Jó hét percig egyik oldalon sem alakult ki komoly helyzet, sokkal inkább a kemény mezőnyjáték dominált. Öt percnyi játék után jött az első emberelőnyünk: Česelka kapott két percet. A hazaiak a kivédekezett emberhátrány után rögtön megszerezték a vezetést, Česelka volt eredményes. A következő percekben a helyzetek elmaradtak, sokkal inkább a mezőnyben estek egymásnak a játékosok, ennek ellenére jó iramban folyt a játék.

A második harmad első felében felváltva dolgozták ki helyzeteiket a csapatok, de mindkét kapus nagyszerűen teljesített. A 32. percben emberelőnybe kerültek a bártfaiak, akik a fórt gyorsan ki is használták. A bekapott gól felpörgette a mieinket, átvettük az mérkőzés irányítását, sőt 20 másodperccel később Vilchinskiy találatával szépítettünk. A hátralévő időben teljesen beszorítottuk a vendéglátókat, és a nyomás a 38. percben góllá is érett, így 2:2-es állásnál mehettünk pihenőre.

A második harmad hasonló tempóban folytatódott, újabb nagy lehetőségekkel. Nagy küzdelem folyt a győztes gólért, de egyik csapat sem tudott tartósan a másik fölé nőni. A harmad elején rövid idő alatt háromszor is emberelőnyben játszhattunk, de nem és nem sikerült a kapuba találnunk. A 49. percben aztán jött az újabb emberelőnyünk, Česelka került a kispadra. Fél perc sem telt el, amikor az előnyünket Slovák Ján révén sikerült gólra váltani. Az utolsó bő tíz percben a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, négyszer is emberelőnyös helyzetben játszottak, de a mieink hősiesen védekeztek, és a nehezen megszerzett előnyt már nem engedték ki a kezükből.

HK Bardejov – Rimaszombati VHK 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Bátfa, 450 néző, Vezette: Korba Peter, Korba Martin – Vall Michal, Babjak Ladislav

Gólszerzők: 07:49 Česelka, 31:59 Česelka – 32:19 Vilchinskiy, 37:45 Koniar, 48:35 Slovák Ján

A csapat a playoff döntőjében a HC 19 Homonna együttesével találkozik, az első két mérkőzésre február 22-én és 23-án (szombat, vasárnap) 17.00 órakor kerül sor a rimaszombati téli stadionban. A párharc győztese pedig a nyugati csoport győztesével csap majd össze a feljutásért.