A rimaszombati csapatok gyászos hétvégéje

Enyhén szólva sem remekeltek a rimaszombati labdarúgóklub felnőtt és utánpótlás csapatai a hétvégi fordulóban, hat mérkőzésen hat vereség, nulla pont és 9:23-as gólkülönbség. Ilyen is rég volt…

Újra pont nélkül maradt a tavalyi ezüstérmes Rimaszombati VSK csapata a 2019/2020-as bajnoki szezon újabb idegenbeli mérkőzését követően. Szombaton a közép-szlovákiai Tipos III. liga ötödik fordulójában a két vereséggel és két győzelemmel kezdő Zólyom otthonába látogattak, ahol ismét a rövidebbet húzták.

A találkozót a hazaiak támadásai vezették fel, majd a mieink is magukhoz tértek és helyzetekig is eljutottak. Ezek azonban szokás szerint kimaradtak, míg az ellenfél a félidő legvégén egy ellentámadás végén eredményes tudott lenni. A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy balhátvédünket a 89. percben Krajči játékvezető kiállította.

Összességében nem túl biztató ez a szezonkezdet, a csapatnak ideje lenne már talpra állnia, ha nem akarnak az alsó régióban megragadni. Most egy hét szünet következik, legközelebb szeptember 7-én a másik újonc a TJ Jednota Bánová csapata ellen lépünk pályára. Itt az ideje, hogy az illetékesek ez alatt az idő alatt végre eldöntsék már, hogy mit is szeretnének, mert ez már így nagyon megalázó. Ettől még a szepsiek, rozsnyóiak is okosabban oldották meg… Aszfaltozzák le a pályát is, arra talán még akad pár euró….

Ami pedig a játékoskeret összetételét illeti, semmi változás sem történt a héten, továbbra is várunk a csodára, képtelenek vagyunk játékosokat igazolni (közös megegyezéssel bármikor lehet). Ebben a melegben a legfontosabb, hogy mindenkinek jólesik a hűtött sör a TANGÓBAN. Közben meg arról beszélgetnek, hogy ezen a hétvégén is – amikor már az utánpótláscsapataink is pályára léptek -, hat csapatunk mérkőzésein még egy pontot sem sikerült szereznünk, mind a hat csapatunk vereséget szenvedett… Ez talán már nem véletlen, a vezetés csak dicséretet érdemel, jó munkát végeztek a nyári felkészülés alatt…

MFK Zvolen – Rimaszombati VSK 1:0 (1:0)

Rimaszombat: Michálik – Vasilko, Kamendy (Balog 82.), Boháčik, Mičuda – Paparyha, Dudek – Nagy (Vasylynets 68.), Lavrík, Juhász – Fajčík. Edző: Tomáš Boháčik.

Gól: 1-0 Slovák (42.)

Sárga lap: Nagy (64.), Mičuda (76.)

Piros lap: Mičuda (89.)

További eredmények: FK Čadca – MŠK Námestovo 0:1 (0:1), FK Rakytovce – Novohrad Losonc VSK 1:0 (0:0), ŠK Prameň Kováčová – TJ Baník Kalinovo 3:0 (1:0), Krásno  nad Kysucou – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 2:0 (1:0), ŠKM Liptovský Hrádok – TJ Jednota Bánová 0:2 (0:1), TJ Tatran Oravské Veselé – MŠK Fomat Martin 1:5 (1:5), MFK Žarnovica – FTC Fülek 0:2 (0:1)

A bajnokság állása:

A Rimaszombati VSK U19-es csapata hazai környezetben szenvedett súlyos vereséget az ŠK Salková csapatától a korosztályos IV. liga déli csoportjának nyitó fordulójában.

diákok országos bajnokságában (I. liga közép) is beindult a nagyüzem hétvégén. Az idősebb diákok hazai környezetben kezdték meg a 2019/2020-as idény megmérettetéseit. Csányi Csaba csapata gól nélküli félidőt követően 1:0-ra kikapott, míg az egy évvel fiatalabbak szintén vereséget szenvedtek.

Hasonlóan vereséggel kezdték az idényt a fiatalabb diákok (U13, U12) is, akik idegenben maradtak alul korosztályos csapataikkal szemben.

IFI – KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA, DÉLI CSOPORT, 1. forduló

U19 Rimaszombat – U19 ŠK Salková 0:4 (0:0)

DIÁKOK – I. LSŽ, KÖZÉP, 1. forduló

U15 Rimaszombat – U15 MŠK Fomat Martin 0:1 (0:0)

U14 Rimaszombat – U14 MŠK Fomat Martin 2:4 (1:3), g.: Csízi (17.), Komora (48.)

U13 MŠK Fomat Martin – U12 Rimaszombat 2:1 (0:0), g.: Rubint

U12 MŠK Fomat Martin – U12 Rimaszombat 11:6 (5:2), g.: Kozlok 3, Benda 2, Kriška

Szöveg: Csomós Elemér, Kép: flashcore, illusztráció –