A Rimaszombati VHK megnyerte az alapszakaszt

Négy mérkőzéssel folytatódott a jégkorongbajnokság hétvégén a II. liga keleti csoportjában. Csapatunk szombaton a bajnokság utolsó előtti fordulójában a sereghajtó HK Sabinov elleni győzelmével már megnyerte az alapszakaszt.

Az első harmadban nagyon jól kezdtünk. Lendületes játékot játszottunk és ez meg is hozta az eredményét. A 10. percben Ivan Zorvan találatával szereztük meg a vezetést (0:1). A 13. percben pedig növeltük az előnyünket, Vladislav Spiridonov talált a hálóba (0:2), ebben Denis Moroz és Georgy Vilchinskiy voltak a segítségére. Az utolsó percben emberhátrányba kerültünk, ugyanis Vladislav Spiridonov kapott két percet feltartásért.

A második játékrész elejét az emberelőny tudatában nagyon megnyomta a hazai gárda, de gólt nem sikerült szerezniük. A 24. percben megfogyatkoztunk, Radoslav Gábort büntette két perccel a játékvezető, de a hazaiak ezt az előnyt sem tudták kihasználni. Viszont még mielőtt kiegészültünk volna Denis Nociar is a kiállítás sorsára jutott. Így kettős emberhátrányban folytattuk, amelyet a vendéglátók gyorsan, hat másodperc elteltével Kristián Horvát révén kihasználtak (1:2). A bekapott gólra a mieink gyorsan reagáltak, és öt perccel később Ján Slovák újra kétgólosra növelte az előnyt (1:3). És itt még nem volt vége a hazaiak megpróbáltatásának, ugyanis a 36. percben Tomáš Stríž háromgólosra növelte a különbséget (1:4).

A záró harmad elején próbáltuk nyomás alá helyezni a hazaiakat, de kevés sikerrel kecsegtettek ezek a próbálkozások. A hatodik perc végén megfogyatkoztak a hazaiak, Triščík kapott két percet, de hiába az emberelőny, nem igazán tudtunk helyzetbe kerülni. Még emberelőnyben játszottunk, amikor újabb hazai játékos került a büntetőpadra. És ekkor jött a meglepetés, mert ahelyett, hogy növeltük volna az előnyünket, a hazaiak emberhátrányból is betaláltak, másodszor is szépítettek (2:4). Az 52. percben újabb előnyhöz jutott csapatunk, Marko Ferenc került a büntetőpadra, de hiába az emberelőny, hiába próbálkoztunk, a lövéseinkre rendre odaért egy-egy önfeláldozó hazai védő, így az eredmény már nem változott, maradt a kétgólos különbség.

Férfi jégkorong, II. liga – kelet, alapszakasz, 17. forduló

HK Sabinov – Rimaszombati VHK   2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

ZŠ Sabinov, 173 néző, Vezette: Sýkora – Beniač, Hriško

Rimaszombati VHK: Križan, Talár – M.Slovák, Gábor, J.Slovák, Filipiak, Šagát – Nociar, Vyskoč, Moroz, Spiridonov, Vilchinskiy – Matúška, Škantár, Zorvan, Koniar, Buda, – Zošiak, Stríž. Edző: Ján Podkonický.

Gólszerzők: 0:1 Zorvan (09:35), 0:2 Spiridonov (12:09) – 1:2 Horvát (EE-25:40), 1:3 Ján Slovák (31:10), 1:4 Stríž (35:40) – 2:4 Horvát (EH-48:51)

Kapura lövések: 19:40 (8:15, 6:8, 5:17)

Kiállítás percek: 12:8 (2:2, 2:4, 8:2)
Emberelőny kihasználás: 1/4 és 0/6

Emberhátrányos védekezés: 6/6 és 3/4

A 17. forduló eredményei: HK Bardejov – HK 2016 Trebišov 6:2, , HC Rebellion Gelnica – UKS NOSiR Sanok 4:7, MHK Kežmarok – MHk 32 Liptovský Mikuláš B 4:3 (szétlövéssel), HC 19 Humenné – szabadnapos.