Döntetlen a Rimaszombat – Losonc felkészülési meccsen

Kedden a harmadik felkészülési mérkőzését is lejátszotta a rimaszombati együttes. A piros-feketék ezúttal is hazai környezetben fogadták ellenfelüket, a szintén a közép-szlovákiai Tipos III. ligában szereplő Novohrad Losonc VSK együttesét.

Rimaszombati VSK – Novohrad Losonc VSK 1:1 (1:1)

A hazaiak a Páriš – Kalmár, Spasojevič, J.Balog, Kováč, Fajčík, Lovynjuk, Botoš, Jass, Halaj, Lupták – összetételű csapattal kezdték a mérkőzést, amelyből az őszi kerethez képest bizony sokan hiányoztak, Tatár a kapuból, – Vasilko, Václavik, Sekulič a védelemből, – Kočijaševič, I. Jankovič és Kočiš a középpályáról. Hét meghatározó játékos, akik bizonnyal hiányozni fognak tavasszal.

A bajnokság kilencedik helyén telelő együttese ellen egy jó kezdést követően hamar előnybe kerültünk, hisz már az első jobb oldalon futó támadás végén Lovynjuk szerzett vezetést egy remek átlövéssel.

Pár perces rövidzárlat után viszont már egyenlített is az ellenfél: a szerb származású Dino Trajkovski a 4. percben volt eredményes. A folytatásra, sőt az egész mérkőzésre, a kiegyenlített játék volt a jellemző. Mindkét csapat játékába sok hiba és pontatlanság csúszott, nagyon sok volt a pontatlanul eladott labda, amellyel viszont az ellenfél játékosai nem tudtak mit kezdeni. Ennek ellenére végig kemény küzdelem folyt a pályán, egyre több szabálytalansággal, ami nem tett jót a mérkőzésnek. A mezőnyben a két csapat játékosai nagyot harcoltak egymással, akik itt-ott nem ódzkodtak a szép megoldásoktól sem. A játékosok előtt számos helyzet adódott, ugyanakkor ezek rendre kimaradtak, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Összességében egy kemény, jó iramú, hajtós mérkőzésen igazságos döntetlen született. A rimaszombatiak harmadik összecsapását máris követi a negyedik, hisz január 31-én, csütörtökön este 17:00 órakor a Sajóvölgye Focisuli Elek Ákos Utánpótlás Központjának műfüves pályáján az NB III.-ban ötödik helyen álló Putnok FC lesz az ellenfelünk.

A vendéglátók is túl vannak már a 2019-es év első hivatalos edzőmérkőzésén, hétvégén 2:1 (1:0)-ra nyertek otthon az FC Tszaújváros ellen. A mérkőzésen a hazaiak a Fülöp G. – Czető M., Nyisalovits D., Mahalek M., Süttő A. – Illés R., Zimányi Á., Csirszki M., Madarász J. – Bene A., Katona B. csapattal kezdtek, csereként szóhoz jutott még Tóth Sz. és Timkó I. is. Vezetőedző: Koszta Péter. A mérkőzés góljait Süttő Attila (11-esből) és Bene Attila szerezték.

Csomós Elemér, Fotó: sportrs.sk