Döntőben a rimaszombati hokicsapat

A HKM Rimaszombat jégkorongcsapata a rájátszás negyeddöntőjében a két győzelemig tartó sorozat második mérkőzésén magabiztos, megéredemelt 5:1-es győzelmet aratott idegenben, Tőketerebesen.

HK 2016 Trebišov – HKM Rimaszombat 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)

Játékvezetők: Piovar – Vall, Tomáš, 510 néző

HKM Rimaszombat: Križan – M.Slovák, Majerík, Šagát, J.Slovák, Filipiak – Gábor, Luchnikov, Moroz, Koniar, Vilchinskiy – Matúška, Škantár, Buda, Dmitriev, Zorvan – Nociar, Strelec. Vezetőedző: Ján Podkonický

Gólszerzők: 0:1 – 5:22 Šagát (Škantár), 0:2 – 8:06 Vilchinskiy (Koniar), 1:2 – 10:47 Marcinko (Kobeľa, Stríž), 1:3 – 18:00 Dmitriev (Zorvan, Škantár), 1:4 – 42:35 Dmitriev (Luchnikov), 1:5 – 58:15 J.Slovák (Zorvan)

Lövések: 18:35, Kiállítások: 1:5, Büntető percek: 2:10, Emberelőny: 1:0

A visszavágó mérkőzést a vendég gömöriek kezdték jobban, hisz kilenc perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, előbb Šagát, majd Vilchinskiy talált be a vendéglátók kapujába. A 10. percben aztán emberelőnybe kerültek a hazaiak, amit Marcinko révén ki is haszáltak, így sikerült szépíteniük. A hazaiak öröme viszont nem tartott sokáig, ugyanis a rimaszombatiak két perccel a harmad vége előtt újra növelték az előnyüket.

A második játékrész első tíz percében a hazaiak ugyan beszorították az vendégeket a kapujuk elé, de újabb gól nem született. A másik oldalon Pástort ültették két percre a büntetőpadra, de a rimaszombatiak sem tudtak élni a kínálkozó lehetőséggel, így végül is 0-0-val zárult a húsz perc.

A harmadik harmadban aztán újra potyogtak a gólok. Előbb a 43. percben Dmitriev másodszor is betalált, majd két perccel a vége előtt Ján Slovák állította be az 1:5-ös végeredményt. A HK Rimaszombat csapata ezzel bejutott a II. liga keleti csoportjának döntőjébe, ahol a két győzelemig tartó összecsapáson a másik ág győztesével, a HK Bardejov csapatával találkozik.

Az első mérkőzésre január 26-án, szombaton 17.00 órától kerül sor Rimaszombatban a Téli stadionban.

Csomós Elemér, fotó: sportrs