Egy félidő is elég volt Ózd ellen

Újabb felkészülési mérkőzését játszotta hazai környezetben a Rimaszombati VSK kedden, ezúttal a Borsod Megyei I-es labdarúgó bajnokságot 11 ponttal vezető Ózdi FC volt az ellenfél, melynek vezetőedzője az FTC-ből jól ismert Zoran Kuntič.

Rimaszombati VSK – Ózdi FC 2:0 (2:0)
Gólszerzők: Lovyniuk (12. perc 11-esből), Páriš (38. perc)

Rimaszombati VSK: Šága – Csabay, Spasojevič, Vargic, Kalmár – Fajčík, Lovyniuk, Hrnčiar, Dudek – Jass, Páriš

Teljes bizonytalanságban zajlik a téli felkészülés a közép-szlovákiai Tipos III. ligában előkelő helyen álló csapatunk háza táján, ahol senki sem tudja, vajon, mit is hoz a holnap. Többek között ezzel is magyarázható, hogy – ma már nem először -, még a kezdő tizenegy sem állt a vezetőedző rendelkezésére, mindössze kilenc mezőnyjátékos és két kapus jelent meg a mérkőzésre. Hét játékos pedig (állítólag): Vasilko, Kočiš, I. Jankovič, Lupták, Köböl, Kováč, Botos, Halaj – sérülés, illetve betegség miatt hiányzott.

A körülményekhez képest kiválóan előkészített pálya fogadta a csapatokat. A rimaszombatiak, ahogy ez egy hazai csapathoz illik, azonnal átvették a játék irányítását, és enyhe mezőnyfölényben játszottak, de a vendégek sem álltak be védekezni. A 12. percben aztán egy védelmi megingást követően tizenegyeshez jutottak a mieink, ezt Lovyniuk értékesítette – 1:0. Ezt követően több volt a pontatlanság mindkét oldalon, sokáig a két tizenhatos között járt a labda. A félidő vége felé aztán felpörögtek az események, mindkét oldalon születtek lehetőségek, de csak egy végződött góllal. A 38. percben bal oldalon a kapus Páriš fordult le szépen a védőiről, kapu felé indult, majd a kifutó kapus mellett a kapu közepébe gurított – 2:0.

A második játékrészben több cserét hajtott végre Zoran Kuntič, a vendégek edzője, de az eredmény viszont már nem változott.

A hazai piros-feketék legközelebb február 9-én, szombaton 17 órakor újabb borsodi csapattal játszanak, a labdarúgó NB III Keleti csoportjában a 13. helyen telelő Sajóbábony VSE lesz az ellenfél.

Írta: Csomós Elemér, Fénykép: sportrs.sk