Egygólos vereséget szenvedett Léván a HKM

Szombaton este Léván kezdődött a szlovákiai II. jégkorongliga 2018/19-es idényének döntője, amely két győztes mérkőzésig tart. A lévaiak egy végletekig kiélezett meccsen megszerezték döntőbeli első győzelmüket, így szombaton előnnyel érkeznek Rimaszombatba.

HK Levice – HKM Rimaszombat 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Játékvezetők: Druga – Stankovič, Paulík, 1500 néző.

HKM Rimaszombat: Križan – M. Slovák, Majerík, Šagát, J. Slovák, Filipiak – Škantár, Nociar, Moroz, Koniar, Vilchinskiy – Gábor, Luchnikov, Zorvan, Dimitriev, Buda Fiľo, Havran, Strelec. Vezetőedző: J. Podkonický

Gólszerzők: 1:0 – 04:47 Štefanka (Kuzma), 1:1 – 15:54 Vilchinskiy (Škantár), 2:1 – 33:39 Mihalík (Dobrý), 2:2 – 48:22 Zorvan (Nociar, Buda), 3:2 – 52:22 Bogoslovskii (Dobrý, Mihalík)

Statisztika: Lövések: 41:32, Kiállítások: 5:6, Büntető percek: 10:12

A tét nagyságának megfelelően indult a meccs, amelynek elején a hazaiak már a 3. percben emberelőnyhöz jutottak, amelyet még nem tudtak kihasználni. Alig telt el egy perc, amikor a hazaiak újabb emberelőnybe kerültek, amit aztán az 5. perc végén már ki is használtak. Ezt követően kijött a szorításból a Rimaszombat HKM, és kiegyenlítettebb lett a játék. A 16. percben egyenlítettek a mieink: Škantár tisztára játszotta magát, Vilchinskiyhez passzolt, aki kilőtte a sarkot.

A második harmad elején is a vendéglátók támadtak többet, újabb két emberelőny következett, amit a mieink hősiesen kivédekeztek. A 34. percben aztán a mi oldalunkon volt az emberelőny, amit 11 másodperc múlva a hazaiak váltottak gólra. Ezt követően kicsit visszaesett az iram, és ismét többet pattogott a korong a pálya belső részein, habár az idő múlásával a hazaiak újra több időt töltöttek a támadó harmadban.

A záró harmad elején megnyomták a lévaiak, ám csak a helyzetek kidolgozásig jutottak. Mindkét csapat leegyszerűsítette játékát, igyekeztek kerülni minden kockázatos megoldást. A 48. percben aztán jött az újabb rimaszombati előny, amit Zorvan használt ki, sikerült egyenlítenünk. A gól után hatalmas küzdelem folyt a jégen, minden egyes korongért megharcoltak a játékosok, és ekkor a hazaiaknak volt több lehetősége, habár az 50. percben egy emberelőnyös helyzetet kihagytunk. A mérkőzés sorsa végérvényesen az 53. percben dőlt el, amikor Bogoslovskii is betalált.

A döntő második mérkőzésére február 16-án, szombaton 17 órakor kerül sor a rimaszombati Téli Stadionban. A mieink nem hibázhatnak többet, mert az a bajnoki döntő elvesztését jelentené a számukra.

Csomós Elemér, Fénykép: HK Levice