Elvesztették hazai veretlenségüket a rimaszombatiak

Az MFK Ružomberok második csapatát fogadta Rimaszombat együttese a harmadosztály Közép csoportjának 6. fordulójában. A gól nélküli első félidő után a második játékrész elején Kalmár góljával még vezetést szereztünk, de Almaský büntetőből egyenlített, majd Bobček kétszer is betalált, így végül a vendégek 3:1-re nyertek, megérdemelten.

Rimaszombati VSK – MFK Ružomberok juniori 1:3 (0:0)
Rimaszombat, 270 néző. Vezette: Oružinský – Považan, Maslen
Gólszerző: 1-0 Jass (50.), 1-1 Almaský (56. 11-esből), 1-2 Bobček (71., 84.)
Rimaszombat: Tatár – Vasilko (C), Spasojevič (Kočiš 51.), Sekulič, Kočijaševič, – Václavík, Kalmár, Jankovič, Jass – Fajčík (Kuridze 82.), Lupták. Edző: Anton Jánoš.
Sárga lap: Lupták 79. – Kružliak 57., Brenkus 76., Kojnok 82.
Piros lap: Kalmár 55.

A találkozót megelőzően egypontos előnnyel vártuk a vendégeket, akik három a Fortuna Ligából jól ismert játékossal (Čvrtečka, Mrva, Kružliak) megerősítve, a győzelem reményében érkeztek Gömörbe.

Már az első percekben látszott, hogy az újonc úgy játszik, mint akinek nincs veszítenivalója: nem rugdosták el céltalanul a labdát, próbálták azt megjátszani, megtartani. Ekkor még a rimaszombatiak is partiban voltak, de amint múltak a percek, egyre inkább érezhető volt, hogy ha lassan is, de a vendégek kezdik átvenni a mérkőzés irányítását. Egyre gyakrabban kerültek Tatár kapuja elé, egyre nehezebb nyomás nehezedett a védelmünkre. Ami pedig a mieinket illeti, mint oly gyakran mostanában, kapu előtti helyzetbe sem tudtak kerülni, az első félidőben kaput eltaláló lövésük sem volt. Egyértelműen a vendégeknek volt több gólszerzési lehetőségük.

A második félidő elején aztán felpörögtek az események: alig öt percnyi játékot követően Fajčík kapott jó labdát jobb oldalon Kalmártól, a védők mögé került, majd visszagurított labdáját Jass bombázta a vendégek kapujába. A hazai öröm azonban nem tartott sokáig, hisz hat perccel később egy tizenhatoson belüli kezezésért Kalmárt kiállította a játékvezető és büntetőt is ítélt, amit Almaský magabiztosan értékesített.

A korai kiállítás után át kellett szervezni csapatunk játékát. Az utolsó 20-25 percben a vendégek érthetően többet birtokolták a labdát, beszorultunk a kapunk elé, hősiesen védekeztünk, ennek ellenére, no meg a bal oldali védelmünknek köszönhetően, a vendégek Bobček két góljával növelni tudták az előnyüket, beállítva ezzel a 3:1-es végeredményt.

A következő fordulóban a 8. helyezett MŠK Fomat Martin otthonába utazik csapatunk, ahol ismét ponto(ka)t kellene begyűjtenünk, ha szeretnénk a tabella élmezőnyében megragadni.

1. FTC Fülek 8 5 2 1 12:7 17 16
2. MFK Zvolen 8 5 2 1 9:5 17 15
3. MFK Ružomberok B 8 5 1 2 20:10 16
4. ŠKM Liptovský Hrádok 8 5 0 3 15:8 15
5. MFK Žarnovica 8 4 2 2 15:9 14
6. MŠK Rimaszombat 8 4 2 2 10:8 14
7. MŠK Novohrad Losonc 8 4 1 3 10:13 13
8. MŠK Fomat Martin 7 4 0 3 13:8 12