Emberelőnyben sem tudott győzni Rimaszombat

Egy teljes félidőt emberelőnyben játszva sem tudott győzni hazai pályán Rimaszombat labdarúgó csapata, amely szombaton 2:2-es döntetlent ért el Héthárs (ŠK Odeva Lipany) ellen a II.liga keleti csoportjának rájátszásában.

A mérkőzés előtti és alatti eső nagyon feláztatta a pályát, sok volt a pontatlan, megcsúszó átadás a nedves talajon. A vendégek az első valamirevaló támadásból megszerezték a vezetést, a 18. percben egy jobboldali beadást vágott be hat méterről Miliutin. Nem kellett sokat várni az egyenlítő gólra, két perccel később egy blokkolt lövésről Lačarak elé pattant a labda, amit a tizenhatoson belülről szépen a kapuba helyezett.

Nem volt szerencséje a rimaszombatiaknak, mert az ellenfél nem tudott igazán veszélyes gólhelyzeteket kidolgozni, ennek ellenére másodszor is megszerezték a vezetést. A 36. percben szinte a hazaiak hozták össze a gólt a vendégeknek: Sekulić belepöckölt egy indításba, így azt nem tudta megfogni Prošovský kapus és pont az ellenfél játékosa elé ütötte, aki könnyedén a kapuba lőtt az elfekvő halóőr mellett. A félidő végén tíz emberre fogyatkoztak a héthársiak, miután Popovec megkapta a második sárgáját.

A szünetben bemutatót láthattunk a rimaszombati utánpótlás-nevelésből, a 2010/11-es korosztály gyermekei (fiúk és lányok) lelkesen kergették a labdát, a nézők nagy örömére.

A második játékrésznek kettős cserével vágott neki Csányi Csaba edző, Sekulić és Uličný helyére behozta Mazurt és Kuridzet. A kiállításnak köszönhetően a teljes félidőt emberelőnyben játszotta az MŠK csapata, amely így is csak nehézkesen tudta feltörni az ellenfél védekezését. Már-már úgy tűnt, hogy újabb hazai vereség lesz a vége, amikor a hajrában Peter Petrán csapatkapitány kiegyenlített, megmentve ezzel legalább egy pontot a rimaszombatiaknak.

MŠK Rimavská Sobota–ŠK Odeva Lipany 2:2 (1:2)

Vezette: Špaček – Jankovič, Borsányi, 192 néző
Gól: 20. Lačarak, 89. Petrán ill. 18. Miliutin, 36. Hirka
Sárga lap: 75. Vargic, 80. Kica.

Összeállítások:

MŠK Rimavská Sobota: Prošovský –  Sekulić (46.Mazur), Morháč, Lačarak, Uličný (46.Kuridze), Ľupták, Kelemen, Fajčík, Petrán (C), Vargic, Vasilko

ŠK Odeva Lipany: Bartoš (C) – Vitovič, Popovec, Papp, Hirka (76.Jusko), Miliutin (78.Vysočan), Kraľovič (90.Miženko), Blaško, Hovančík, Gomoľa, Štefčák

Táblázat:

II. Liga – Keleti csoport, rájátszás:
1. FK Poprad                                23     11 – 8 – 4      41:20     41 pont
2. MŠK Rimavská Sobota         23     4 – 5 – 14      18:37      17 pont
3. ŠK Odeva Lipany                   23     4 – 4 – 15      19:47      16 pont
4. FK Haniska                             23     2 – 6 – 15      25:62     12 pont

Rimaszombat a következő három meccsét idegenben játssza, először május 7-én, 17:00 órától Poprádon, majd 13-án Enyickén.