Értékes három pont Turócszentmártonból

A közép-szlovákiai Tipos III. liga 7. fordulójában a Rimaszombati VSK idegenben 4:1-re legyőzte az MŠK Fomat Martin csapatát. Parádésan kezdtek a mieink, hisz az első félidő második felében hat perc alatt háromszor is betaláltak a vendégek kapujába. Szünet után a cserékkel felfrissített hazaiak ugyan 3:1-re feljöttek, ám Lupták újabb találata eldöntötte a három pont sorsát.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga 7. forduló
MŠK Fomat Martin – Rimaszombati VSK 1:4 (0:3)
Gólszerzők: 0:1 Jass (29.), 0:2 Jass (32.), 0:3 Lupták (35.), 1:3 Boďa (48.), 1:4 Lupták (82.)
Turócszentmárton, 180 néző, vezette: Faber – Šimko, Krahulec
Rimaszombat: Tatár – Vasilko (C), Spasojevič, Sekulič, Kočijaševič, – Václavík, Kuridze (Kováč 68.), Jankovič, Jass (Balog 88.) – Fajčík , Lupták. Edző: Anton Jánoš.
Sárga lap: Jesensky 31. – Lupták 60.

Kulcspillanatok:
29. perc – a tizenegyes pontnál ólálkodó Kuridze kapott jó labdát Luptáktól, visszafelé gurította azt a bal oldalon felfutó Vasilkohoz, aki a hosszú sarok felé ívelt, ahol az üresen álló Jass fejérõl a hálóban kötött ki a labda. (0:1)

32. perc – Fajčík ívelt bal oldalról egy szabadrúgást a kapu elé, melyet a hosszún üresen álló Jass higgadtan lőtt a kapus és a bal kapufa között a hálóba. (0:2)

35. perc – Kuridze ellen szabálytalankodtak a vendégek, ezúttal a jobb oldalon, közel a szögletzászlóhoz. Jankovič állt a labda mögé, szabadrúgását pedig a középen érkező Lupták fejelte védhetetlenül a hálóba. (0:3)

48. perc – jobb oldali támadást követően a tizenhatoson belül várakozó Vargič visszagurított labdáját a középen érkező Boďa félmagasan a vetődő kapus mellett a hálóba rúgta. (1:3)

82. perc – Jankovič jobb oldali szögletét Lupták négy méterről a léc alá fejelte. (1:4)

A Rimaszombati VSK idegenbeli sikerével a negyedik helyre lépett fel a tabellán, csak három pont a különbség a listavezető fülekiekkel szemben. Legközelebb hazai környezetben lépünk pályára, szeptember 22-én (szombaton) a 4. helyen álló MFK Žarnovica csapatát fogadjuk 15:00-kor.