Ez már tényleg szégyen: hatalmas pofont kapott a rimaszombati labdarúgás

A Rimaszombati VSK felnőtt labdarúgócsapata súlyos, megalázó 9:0-s vereséget szenvedett az éllovas MŠK Fomat Martin vendégeként szombaton a közép-szlovákiai Tipos III. liga 9. fordulójában. A rimaszombatiak immár a kilencedik egymás utáni bajnoki mérkőzésükön maradtak nyeretlenek.

Az már az indulás előtt világos volt, hogy nehéz percek várnak csapatunkra a listavezető otthonában, azt viszont kevesen gondolták, hogy a vendéglátók meg sem állnak kilencig, sőt ha az utolsó tizenöt percben is olyan motiváltan játszanak, mint az elején, a vereség akár nagyobb arányú is lehetett volna.

Már az első perceket követően látszott, hogy a két csapat nincs egy súlycsoportban, és hogy a bajnokság sereghajtója játszik a tabellát vezető együttes otthonában. Esélyeshez méltóan kezdtek a hazaiak, szinte záporoztak a lövések a rimaszombati kapura. Mindössze bő negyedóra kellett ahhoz, hogy Boďa góljával már 3:0 legyen az eredmény. A mieink nem sok vizet zavartak a pályán, így hatgólos hazai előnnyel fordultak a csapatok.

A hazai csapat a második félidőben sem állt le, még háromszor mattolták a rimaszombatiak fiatal kapusát. A végeredményt végül is már a 75. percben Vajagič állította be egy újabb büntetőből, aki maga háromszor zörgette meg a vendégek hálóját.

A találkozón csúnya vereséget szenvedtünk, a támadójátékban, a védekezésben és taktikában is felülmúltak minket a vendéglátók, akik el kell ismerni, ilyen arányban is rászolgáltak a győzelemre. Ami pedig csapatunkat illeti, ez a csapat, ez a szedett-vedett társaság, az élén az edzővel nem igen tud megbirkózni a III. ligával. A szezon elejétől fogva egyre szürkébben, egyre rosszabbul futballozunk, a külföldről érkezett, előre beharangozott játékosok (nagy erősítés) sem hoztak semmilyen változást, csak viszik a pénzt (a semmiért), és a nagy akarásnak – majd én megmutatom -, végül is nyögés (súlyos vereség) lett a vége.

Tetszik valakinek vagy nem, ma már Rimaszombatban csak két lehetőség maradt: az edző, a klubban dolgozó vezetők és a városvezetés illetékes emberei is felelősségteljesen odébb állnak, és átadják a helyüket, vagy minél előbb visszaléptetik a csapatot a bajnokságból, ami egyben a több mint száz éves foci legnagyobb szégyene lenne.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga, 9. forduló

MŠK Fomat Martin – Rimaszombati VSK 9:0 (6:0)

Gólszerző: Vajagič (13. 11-esből, 48., 75. 11-esből), Stašík (16.), Boďa (18., 28.), Dinga (38.), Mlynár (32.), Lanko (66.),

RIMASZOMBAT: Gregor – Vasilko, Ponomarov, Paparyha, Mičuda – Vasylynets (Grujovič 52.), Lavrík,  Nagy,  Juhász  – Fajčík (Kótai 73.), Šulek (Balog 54.). Edző: Tomáš Boháčik.

További eredmények: TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠKM Liptovský Hrádok 4:1 (2:1), Novohrad Losonc VSK – FK Čadca 4:0 (2:0), MŠK Námestovo – FK Rakytovce 5:0 (5:1), TJ Baník Kalinovo – TJ Jednota Bánová 2:3 (0:1), FTC Fülek – MFK Zvolen 0:2 (0:1), TJ Tatran Krásno  nad Kysucou – ŠK Prameň Kováčová 1:0 (1:0), MFK Žarnovica – TJ Tatran Oravské Veselé 0:2 (0:1)

A bajnokság állása:

A következő fordulóban október 5-én, szombaton 14.30-kor a rimaszombatiak az örök rivális FTC Fülek csapatát fogadják hazai környezetben.

IFI – KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA, DÉLI CSOPORT

U19 MFK Baník Veľký Krtíš – U 19 Rimaszombati VSK 10:0 (4:0)

Gólszerzők: Horváth (20.), Žingor (26., 30.), Benyovics (45.), Černík (50., 85.), Lavrík (54., 74., 76., 89.),

Rimaszombat: Záhorský, Lőkös, Cibuľa, Kocúr, Bial, Bazala, Vitila, Molnár, Talán, Sárkőzi. Edző: Stanislav Masár.

DIÁKOK – I. LSŽ, KÖZÉP

U12 MFK Zvolen – U12 Rimaszombati VSK 9:5 (5:3), g.: Vaskői G. (10., 58.), Bálint (12., 20.), Balázs (46.),

U13 MFK Zvolen – U13 Rimaszombati VSK 0:11 (0:3), g.: Kovác (9., 36. 57.), Molnár (11., 35., 52. 54., 58.), Revilák (39., 42.), Rubint (66.)

U14 Rimaszombat VSK – U14 MFK Zvolen 3:0 (1:0), g.: Murányi (34.), Sivi4ek (39.), Csízi (54.)

U15 Rimaszombati VSK – U15 MFK Zvolen 2:0 (0:0), g.: Sabó (53.), Benedek (61.)