Feledi győzelem a szezonnyitón!

Augusztus első hétvégéjén az őszi 1. forduló mérkőzéseivel elkezdődtek a küzdelmek az alacsonyabb osztályú labdarúgó-bajnokságokban is.

A IV. ligában érdekelt mindkét csapatunk vereséggel kezdte az idei pontvadászatot, a tornaljaiak hazai környezetben szenvedtek vereséget a herencsvölgyiektől. Az első félidő hajrájában a 44. percben megfogyatkozott a hazai csapat, Nyiri Jozef idő előtt mehetett zuhanyozni, így a második negyvenöt percet emberhátrányban voltak kénytelenek játszani. Másik csapatunk, az Ajnácskő FC 98, amelyik újoncként szerepel a IV. ligában, a tótpelsőciek otthonában kapott ki.

Nem kis meglepetésre, szűkebb régiónk egyetlen – az V. ligában szereplő -, csapata, Feled FK idegenbeli győzelemmel kezdett, az újonc ipolybalogiak otthonából hozták el az értékes három pontot.

Közép-szlovákiai IV. liga, déli csoport:

Város Tornalja FK – MFK Spartak Hríňová 0:2 (0:2), g.: Paprčka (34., 43. – a másodikat büntetőből)

Tornalja: Szőke – Jankóšík, Farksš, Balog (K), Miglavic (Zsíros (46.) – Betík, Duczman D., Duczman T., Boháčik – Nyiri, Filep.

TJ Tatran VLM Pliešovce – Ajnácskő FC 98 3:1 (1:0), g.: Kudlík (42., 48.), Malatinec (65.) – Genský (73.)

Ajnácskő: Varga – Herényi (Básti 64.), Trizna (K), Telek, Astaloš – Kováč, Šťavina, Molnár, Botoš – Genský (Bán 74.), Illéš.

A 2. fordulóban vasárnap 17.00 órakor a tornaljaiak a TJ Sklotatran Poltár otthonában lépnek pályára, míg az ajnácskőiek az MFK Detva csapatával játszanak hazai környezetben.

Közép-szlovákiai V. liga, D csoport

Ipoly Ipolybalog TE – Feled FK 0:1 (0:0), g.: Kökény (49.)

Feled: Hrbál – Szabó, Bial (Šťavina 71.), Kovács, Hruška (Váradi 89.)– Gibaľa, Kókai (Puška 46.), Kökény, Árvay – Smrek, Szkokan.

A felediek szintén vasárnap 17.00 a TJ Jednota Málinec otthonában lépnek pályára.