Győzelemmel kezdtek a HKM jégkorongozói

Férfi hokisaink hazai pályán, győzelemmel kezdték az ez évi bajnokságot a megerősödött HK 2016 Trebišov ellen.

Hétvégén a rimaszombati HKM csapata számára is elkezdődött a jégkorong liga. A Rima-partiak a tavalyi sikeres bajnokságot követően a 2019/2020-as évadban is a második ligában próbálkoznak majd, ahová tizennyolc csapat nevezett be. A csapatokat két kilences csoportra osztották.

A rimaszombatiak mellett a keleti csoportba került még az UKS Sanok, az MHK 32 Liptovský Mikuláš B, a HC 19 Humenné, az MHK Kežmarok, a HC Rebellion Gelnica, a HK Sabinov, a HK Bardejov és a HK 2016 Trebišov alakulata is. Az alapszakasz tizenhat fordulóból áll, s minden csapat két alkalommal mérkőzik meg a másikkal (egyszer otthon és egyszer idegenben). Az alapszakasz január 18-án ér véget, ezt követi a rájátszás.

A mérkőzésen a hazaiak kezdték a gólgyártást: nem egészen két perc után megszerezték a vezetést, ám a tőketerebesiek tizenkét perc alatt fordítottak, de Budának még abban a percben sikerült egyenlítenie. Ezt követően viszont már csak egy csapat volt a jégen, a mérkőzés végéig a hazaiak irányítottak, s fölényüket gólokban is kifejezték. A 27. percben Petričko ugyan még szépített, de aztán beindult a gólgyártás.

HKM Rimaszombat – HK 2016 Trebišov 9:3 (4:2, 3:1, 2:0)
298 néző, vezette: Žák (Kurčík, Danko)

Gólszerzők: 1:0 Vilchinskiy (01:16), 1:1 Kobeľa (09.09), 1:2 Antal (13:19), 2:2 Buda (13:59), 3:2 Vilchinskiy (15:22), 4:2 Nociar (18:19), 4:3 Petričko (26:29), 5:3 Zorvan (29:55), 6:3 J.Slovák (38:09), 7:3 Vilchinskiy (39:06), 8:3 Vilchinskiy (74:74), 9:3 Filipiak (52:46)

Lövések: 51:28 Büntetőpercek: 22:20

HKM Rimaszombat: Križan – M.Slovák, Gábor, J.Slovák, Filipiak, Šagát – Zošiak, Nociar, Moroz, Spiridonov, Vilchinskiy – Matúška, Škantár, Koniar, Zorvan – Havran. Edző: Ján Podkonický.

További mérkőzések: HC 19 Humenné – HC Rebellion Gelnica 7:1 (3:0, 2:0, 2:1), UKS NOSIR Sanok – HK Bardejov 5:6 (1:1, 0:1, 4:3, 0:1)

A 2. forduló párosítása, szeptember 28., szombat: 17.00: HKM Rimaszombat – UKS NOSIR Sanok, HK Sabinov – HC 19 Humenné, 17.30: HK 2016 Trebišov – MHK Kežmarok, HK Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B, HC Rebellion Gelnica (szabadnapos)