Foci: Hazai győzelem a hétközi fordulóban

0

A keddi szabadnapot sok rajongó kihasználta, hogy a rimaszombati MŠK csapatát otthon buzdítsa Vágtapolca ellen.

280 szurkoló látogatott ki a rimaszombati stadionba, hogy négy napon belül már a második hazai mérkőzésén tekintse meg kedvenc csapatát. A meccset kissé enerváltan kezdték a batyiak, aminek a 16. percben vendég vezetés lett az eredménye Kapusniak révén. Tizenegy perccel később azonban a vágtapolcaiak gólt ajándékoztak a hazaiaknak, amikor a kapu előtti kavarodáskor egyik védőjük felszabadítás helyett a labda mellé rúgott, ami Vujoševič elé pattant. Neki már csak be kellett belsőznie az üresen maradt kapuba. A góltól megjött a hazaiak játékkedve, a 30. percben Ľupták volt eredményes.

A második félidő lassan csordogált, úgy tűnt, mindkét csapat elégedett az eredménnyel, amikor az 56. percben egy szép támadást követően ismét a rimaszombati Vujoševič került helyzetbe és eredményes is volt, így nem tört meg az MŠK sorozata: minden idénybeli mérkőzésükön legalább három gólt rúgtak.

Mivel a besztercebányai Dukla elszenvedte idénybeli első vereségét Veszelén, így a rimaszombati MŠK egy ponttal megelőzve őket vezeti a tabellát.

A rimaszombati csapat legközelebb Nagyselmecre látogat, majd újabb idegenbeli mérkőzés következik Kálnó ellen.

A városkerti stadionban legközelebb szeptember 23-án 15:00 órai kezdettel játszanak, amikor a nagy rivális besztercebányai Duklát fogadják.

MŠK Rimavksá Sobota – OFK Teplička nad Váhom 3:1 (2:1)
Gólszerzők: Vujoševič 2, Ľupták – Kapusniak
Játékvezető: Richard Halfar

Fotó: Gecse Attila