Hétközben is bajnoki foci

Szerdán a 29., előrehozott forduló mérkőzéseit rendezték a közép-szlovákiai Tipos III. ligában. A forduló slágermérkőzését Füleken játszották, ahol a hazaiak ősi riválisukat, a rimaszombatiakat fogadták.

A fülekiek győzelmükkel megtartották hosszú veretlenségüket hazai pályán, a tabellán pontszámban felzárkóztak a második vendégek mögé, így akár még ők is harcba szállhatnak a feljutásért, hisz a két csapatot mindössze hét pont választja el a listavezető rózsahegyi fakótól.

A hazaiak csapata rögtön a meccs elején megragadta a kezdeményezést, és a későbbiekben is magabiztosan irányította a játékot. Ehhez azonban szükség volt arra, hogy a vendégek részéről Lukáš Lupták már a mérkőzés 18. percében a kiállítás sorsára jutott, alig két perc alatt két sárga lapot gyűjtött össze, ami azt jelentette, hogy idő előtt mehetett zuhanyozni. A döntés helyessége azonban megkérdőjelezhető, vélhetően nagy hibát követett el a garamszentkereszti játékvezető, hiszen az első szabálytalanságot nem is ő követte el. A korai kiállítás megpecsételte a csapat sorsát, hisz így bő 70 percet emberhátrányban játszottunk.

A folytatásban aztán a támadásszervezésben aktívabbá vált a füleki csapat, de a kapura továbbra sem volt veszélyes. Végül mégis előnnyel zárta az első félidőt: a 31. percben Urbančok a vendégek védelmének bizonytalanságát kihasználva szerzett vezetést. (1:0)

A folytatásban sem változott a játék képe. A vendégek csapata leginkább már a védekezéssel foglalkozott, így aztán a Fülek újra átvette az irányítást, de mindkét oldalon sok apró szabálytalanság tarkította a játékot, és valódi gólhelyzet nem is nagyon alakult ki. A hajrára sem változott jelentősen a meccs képe, így aztán az eredmény már nem is változott.

FTC Fülek – Rimaszombati VSK 1:0 (1:0)

Fülek, 890 néző, v.: Miloš Foltán – Matúš Gregorec, Michal Gregorec.

Gólszerző: Urbančok (31.)

Sárga lapok: Lipták (35.) – Lupták (16.), Jankovič (31.), Kuridze (56.)

Piros lap: Lupták (18.)

Rimaszombat: Páriš – Vasilko, SpasojevičJankovič, Kalmár – Kuridze (Fajčík 62.), Hrnčiar, Köböl, Kováč  – Jass, Lupták. Vezetőedző: Bari Jenő.

Fülek: Tatár – Cvetkovič, Rubint (Ibos 39.), Lazsík (Lipták 30.), Knieževič – Urbančok, Genský (Kurunci (57.), Daško – Kovanič Malček (89.), Strniša, Nagy (Fajd 85.). Vezetőedző: Tomáš Boháčik.

A forduló további eredményei: Novohrad Losonc VSK – TJ Sklotatran Poltár 2:1 (1:1), FK Čadca – MŠK Námestovo 0:2 (0:1), TJ Tatran Oravské Veselé – MFK Zvolen 1:0 (0:0), TJ Tatran Krásno nad Kysucou – ŠKM Liptovský Hrádok 1:0 (0:0), TJ Baník Kalinovo – FK Železiarne Podbrezová B 1:0 (1:0), TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – MFK Ružomberok B 0:3 (0:2), MFK Žarnovica – MŠK Fomat Martin 0:1 (0:1).