Hétvégi sporteredmények

Nagyszerű eredményeket értek el a rimaszombati sportolók ezen a hétvégén is, összefoglalónkban labdarúgás, röplabda, teke, sakk és floorball kapott helyet ezúttal is.

Labdarúgás

A labdarúgó III. ligára készülő Rimaszombati Városi Sportklub két felkészülési meccset is játszott a múlt héten. Szerdán hazai környezetben játszotta negyedik felkészülési mérkőzését, és 3:1-re verte a IV. osztályból ismerős MFK Detva együttesét.

Rimaszombati VSK – MFK Detva 3:1 (2:0)

Szombaton délelőtt pedig a tavaly még III. ligában játszó, jelenleg pedig már a IV. liga dél csoportjának sereghajtójával, a TJ Sklotatran Poltár csapatával csapott össze, melyet kétgólos félidőt követően 6:0-ra nyert meg.

Rimaszombati VSK – TJ Sklotatran Poltár 6:0 (2:0)

Röplabda

Tovább folytatta remek bajnoki sorozatát a rimaszombati csapat az 1. liga keleti csoportjában: Jana Kudlíková együttese az első mérkőzésen nagy csatában nyert 3:1-re hazai környezetben.

A második mérkőzésen már végig irányítani tudtunk, és 3:0-ra magabiztosan hoztuk a eredményt. Az első két szettben egyértelműen a Garamszentkereszt fölé nőttünk, hiszen nagyobb pontkülönbséggel hoztuk mindkét menetet. A harmadik játszma újra szorosabbra sikeredett, de végül azt is nyerni tudtuk, amivel a mérkőzést is behúztuk.

Slovan Rimaszombati VK – MŠK Žiar nad Hronom 3:1 (15, -19, 14, 20), 3:0 (14, 16, 20)

A 14. forduló további eredményei: ŠK ELBA Prešov – VA UNIZA Žilina 0:3, 0:3, TJ Slávia TU Zvolen (szabadnapos)

1. Slovan Rimaszombati VK 22 19 3 58:20 56
2. VA UNIZA Žilina 22 19 3 59:19 55
3. TJ Slávia TU Zvolen 22 8 14 36:49 25
4. ŠK ELBA Prešov 22 7 15 24:51 20
5. MŠK Žiar nad Hronom 24 3 21 26:64 12

Teke

A hétvégén folytatódott a tekézők csapatbajnoksága, a mieink három fordulóval a vége előtt az utolsó előtti iglói fakó gárdáját fogadták hazai pályán és magabiztos győzelmet arattak.

Rimaszombati TK – TJ Tatran Spišská Nová Ves B 8:0 (3191:2951)

Pontszerzők: Turčanová Jana (559), Šmatlík Róbert (545), Bodnár Gabriel (524), Sendrei Július (522), Király René (521), Paulečko Pavel (520).

A több ütött fáért járó két pontot a hazai csapat kapta, így alakult ki a 8:0-as végeredmény.

A 14. forduló további eredményei: FTC KO Fiľakovo B – TJ Slavoj Veľký Šariš 2:6, MKK Magnezit Jelšava – ŠKK Trstená Starek 7:1, KK Šemša – KO Žarnovica B 6:2, KO Kremnica – ŠK Železiarne Podbrezová B 1,5:6,5

Sakk

A IV. liga, C21 csoport vasárnapi fordulójában az utolsó előtti helyen álló rimaszombatiak első számú csapata újabb súlyos vereséget szenvedett idegenben.

Csapatunk a Trofimenko Peter, Kaličťiak Peter, Göndör Milan, Galdik Štefan, Hencz Ladislav, Kristóf Ladislav, Danko Marian, Bálint Tamás összeállításban ült asztalhoz.

4. liga C21

ŠK Slovan Nová Baňa B – Rimaszombati SK 6:2

Győztek: Bálint Tamás
Döntetlen:  Kaličťiak Peter, Danko Marian

A 7. forduló eredményei: Klopačka ŠK Banská Štiavnica – Matica Lučenec 3,5:4,5, ŠK Bátka – ŠK Slovan Hrnčiarske Zalužany 4,5:3,5, ŠK Orlová Pohorelá – ŠK Slovan Modrý Kameň 3:5, ŠK Postoj.sk Kremnica B – ŠK Junior CVČ Banská Bystrica C 3:5

Floorball

A rimaszombati FBC Slovan 1. ligás női floorball csapata hétvégén a fővárosba utazott, hogy előbb a VŠK PdF UK Hurikán Bratislava B, majd a Snipers Bratislava csapataival mérje össze erejét. Mindkét mérkőzésen a vártnál jobban teljesítettek, aminek következtében nagyszerű játékkal fektették két vállra a pozsonyi lányokat. Az szezon végéig már csak két forduló van hátra, február 29-én a listavezetző FBC A4ka Mikuláš Prešov, majd másnap a sereghajtó Cassovia Velesis Košice ellen lépnek pályára Breznón, mivel Rimaszombat városa évek óta képtelen megfelelő hazai környezetet biztosítani a lányoknak, illetve a sport iránt érdeklődő rimaszombatiaknak.

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava B – Slovan Rimaszombat FBC 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Gólok: Kľučiková, Molčanová – Čintalanová (Uhrinová), Vargová, Mihályiová (Čintalanová), Čintalanová

Snipers Bratislava – Slovan Rimaszombat FBC 3:5 (2:4, 1:1, 0:0)

Gólok: Bučičová, Hergottová, Bučičová – Janoštiaková, Ružičková (Molnárová), Kučeráková (Staššáková), Molnárová (Čintalanová), Čintalanová

A 7. forduló eredményei: Snipers Bratislava – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 3:3, FBC A4ka Mikuláš Prešov – JSC Wild Girls Čadca 7:5, Cassovia Velesis Košice – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto B 5:3, FBK Hornets Mútna szabadnapos

A 8. forduló eredményei: Cassovia Velesis Košice – JSC Wild Girls Čadca 5:7, VŠK PdF UK Hurikán Bratislava B – FBK BCF Dukla Banská Bystrica 2:4, FBC A4ka Mikuláš Prešov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto B 10:6, FBK Hornets Mútna szabadnapos