Hétvégi sporteredmények

A hétvégi rimaszombati sporteredmények összefoglalója.

Labdarúgás

Csapatunk könnyed, tetszetős játékkal, nagyarányú győzelmet aratott hazai környezetben a kelet-szlovákiai V. ligában 10. helyen telelő, szebb napokat is látott rozsnyóiak ellen. A hazaiak végig nagy fölényben játszottak, a szünetben már 4:0-ra vezettek, a második játékrészben pedig még tovább növelték az előnyüket.

Rimaszombati VSK – MFK Rožňava  9:0 (4:0)

Jégkorong  A HKM Rimaszombat jégkorongcsapata a rájátszás döntőjében a három győzelemig tartó sorozat harmadik mérkőzésén – két súlyos hazai vereséget követően – megérdemelt 2:1-es győzelmet aratott idegenben, Humennén.

A vasárnapi ugyancsak idegenbeli negyedik mérkőzés aztán már döntött a győztesről, amelyen a hazai HC 19 Humenné magabiztos 6:1-es győzelmet aratott a rimaszombatiak fölött.  A homonnaiak győzelme egyben azt is jelenti, hogy osztályozót játszhatnak a magasabb osztályba való jutásért. A rimaszombatiak a II. liga kelet csoportjának második helyén végeztek, és ezzel számukra befejeződött a 2019/2020-as bajnokság.

HC 19 Humenné – VHK Rimaszombat

Humenné, 1251 néző, Vezette: Korba, Smerek, Pavlotty, Regenda

Gólszerzők: Mesároš (15.) – Vilchinskyi (8.), Spirindov (49.)

HC 19 Humenné – VHK Rimaszombat 6:1 (2:0, 0:0, 4:1)

Humenné, 967 néző, Vezette: Smerek, Korba, Janiga, Riš

Gólszerzők: Nagy (12.), Fajčák (13.), Markuš (44.), Hamráček (47.), Ištocy (49.), Pankov (60.) – Spirindov (50.)

Teke

A rimaszombati tekecsapatunk számára is befejeződött a bajnokság alapszakasza, amelyet az első nyolc csapat rájátszása követ. A rájátszás negyeddöntőjében, március 7-én, szombaton a KO Kremnica – ŠK Železiarne Podbrezová, TJ Slavoj Veľký Šariš – Rimaszombati TK, MKK Magnezit Jelšava – KK Šemša, ŠKK Trstená Starek – KO Žarnovica B mérkőzésekre kerül sor, a visszavágókat egy héttel később játsszák.

Rimaszombati TK – ŠK Železiarne Podbrezová B 3:5 (2148:2153)

Pontszerzők: Topor Ladislav (543), Bodnár Gabriel (542), Šmatlík Róbert (516).

Nem szereztek pontot: Paulečko Pavel (537), Király René (506), Turčanová Jana (495)

A több ütött fáért járó két pontot a vendégek csapata kapta, így alakult ki a 3:5-ös végeredmény.

A 18. forduló további eredményei: FTC KO Fiľakovo B – TJ Tatran Spišská Nová Ves B 4:4, KO Žarnovica B – TJ Slavoj Veľký Šariš 6:2, MKK Magnezit Jelšava – KO Kremnica 6:2, KK Šemša – ŠKK Trstená Starek 0:8.

1. ŠK Železiarne Podbrezová 18 12 5 1 92,5:51,5 249,0:183,0 3314 29
2. ŠKK Trstená Starek 18 12 1 5 91,0:53,0 238,5:193,5 3323 25
3. KK Šemša 18 10 5 3 85,0:59,0 234,0:198,0 3225 25
4. Rimaszombati TK 18 11 1 6 81,0:63,0 213,0:219,0 3269 23
5. TJ Slavoj Veľký Šariš 18 9 1 8 77,5:66,5 224,0:208,0 3256 19
6. MKK Magnezit Jelšava 18 8 2 8 82,0:62,0 243,0:189,0 3289 18
7. KO Žarnovica B 18 8 2 8 72,0:72,0 214,0:218,0 3240 18
8. KO Kremnica 18 5 2 11 50,5:93,5 179,0:253,0 3148 12