Hoki: Hengereltünk a második harmadban, magabiztos győzelem

A listavezető Rimaszombati VHK magabiztos játékkal négygólos győzelmet aratott a negyedik Bártfa (HK Bardejov) ellen a két csapat utolsó alapszakasz mérkőzésén.

Az első harmad nagyon szorosan és izgalmasan indult. Mindkét csapat jól és keményen játszott, és ez meg is látszott a védelmeken is. Sok helyzetet alakítottak ki a másik térfelén, azonban ezt egyik csapat sem tudta gólra váltani az első húsz percben.

Harminchét másodperccel a második harmad megkezdése után máris emberelőnybe kerültünk, Luchnikov kapott két percet, a fórban aztán jött az első találat, Buda lőtt a vendégek kapujába (1-0). Egy percen belül egyenlítettek a hazaiak, Hrabčák volt eredményes (1-1). Nem sokkal később a gólszerző Buda került a büntetőpadra feltartásért, de a rimaszombati hátrányos védekezés jól működött, így gól nem született. A 31. percben ismét a vendégoldalon nyílt a büntetőpad ajtaja, Slovák J. magas bottal való játékért kapott kisbüntetést. Előnyben jöhetett a hazai csapat, de nem sikerült betalálniuk, sőt a kiegészülés előtt pár másodperccel Zorvan emberhátrányban megszerezte a vezetést (1-2). A gól után a mieink maradtak lendületben, és a 34. majd a 35. percben Stríž majd Spiridonov révén növeltük is a különbséget (1-4). A harmad utolsó percei a büntetésekről szóltak, de egyik csapat sem húzott ebből hasznot, a kapusok jól tették a dolgukat.

A záró harmad elejét az emberelőny tudatában megnyomta a hazai gárda, de gólt nem sikerült szerezniük. A 49. percben Koksharov és Vyskoč akaszkodtak össze a palánk mellett, így mindketten a büntetőpadra kerültek, de maradt a háromgólos különbség. A büntetést követően aztán eldurvult a mérkőzés, teljesen megváltozott a játék képe. Egymást érték a kiállítások, de mindkét oldalon kimaradtak a létszámfölények. Az utolsó tíz perc aztán már nem is a játékról, a hokiról szólt, hanem inkább az adok-kapokról, a játékosok egyre inkább egymással foglalkoztak, nem a játékkal. Az utolsó két percben a vendégek három játékosa 39 (2, 2+10, 5+20) perces büntetést, míg a mi három játékosunk 16 (2, 2+10, 2) percet kapott. Ennek ellenére huszonhat másodperccel a dudaszó megszólalása előtt még Vyskoč is betalált, beállítva ezzel a végeredményt (1:5).

A Rimaszombati VHK így 43 ponttal (14 győzelem, egy döntetlen és 1 vereség) zárta az alapszakaszt, és a következő fázist az első helyről várhatja.

Férfi jégkorong, II. liga – kelet, alapszakasz, 18. forduló

HK Bardejov  – Rimaszombati VHK   1:5 (0:0, 1:4, 0:1)

ZŠ Bardejov,  305 néző, Vezette: Sýkora – Pribula, Varga

Gólszerzők: 0:1 Buda (EE 21:38), 1:1 Hrabčák (22:48), 1:2 Zorvan (EH 32:25), 1:3 Stríž (33:04), 1:4 Spiridinov (34:11) – 1:5  Vyskoč (EE 59:36)

Kapura lövések: 37:27 (14:8, 13:13, 10:6)

Kiállítás percek: 53:32 (4:4, 4:6, 45:22)
Emberelőny kihasználás: 0/10 és 2/6

Emberhátrányos védekezés: 4/6 és 10/10

A 18., utolsó forduló eredményei: HC 19 Humenné –  MHK Kežmarok 2:0, MHk 32 Liptovský Mikuláš B – HC Rebellion Gelnica 5:0, UKS NOSiR Sanok – HK Sabinov 3:1, HK 2016 Trebišov – szabadnapos.

Az alapszakasz végeredménye:

A HKM Rimaszombat jégkorongcsapata a rájátszás negyeddöntőjében a két győzelemig tartó sorozat első mérkőzésén 2020. február 1-jén, szombaton 17.00 órakor hazai környezetben a negyedik HK Bardejov csapatát fogadja.