Hoki: Nagy küzdelem, bravúros győzelem

A HKM Rimaszombat jégkorongcsapata a szombati idegenbeli győzelmének köszönhetően kiegyenlítette a két csapat közötti párharcot. A vasárnapi hazai környezetben játszott, mindent eldöntő harmadik mérkőzésen pedig, ha nehezen is, de 4:3-ra nyert, és ezzel megnyerte a II. liga keleti csoportjában a 2018/19-es bajnokságot.

HKM Rimaszombat – HK Bardejov 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Játékvezetők: Gajdošík – Staššák, Kurčík, 300 néző.

HKM Rimaszombat: Križan – M. Slovák, Nociar, Šagát, J. Slovák, Filipiak – Matuška, Škantár, Moroz, Koniar, Vilchinskiy – Gábor, Luchnikov, Zorvan, Dimitriev, Buda Fiľo, Strelec. Vezetőedző: J. Podkonický

A hazaiak gólszerzői: 1:0 – 05:46 Koniar (Vilchinskiy, Luchnikov), 2:1 – 23:23 Vilchinskiy (Moroz, Koniar), 3:1 – 24:34 J.Slovák (Šagát), 4:1 – 25:21 Luchnikov (Moroz, Gábor)

Lövések: 36:30, Kiállítások: 7:12, Büntető percek: 35:61

Remek tempóban kezdődött a mérkőzés, hisz alig telt el öt perc, amikor Koniar révén, megszereztük a vezetést. A harmad második felére aztán a vendégek kijöttek a szorításból, és a 16. percben egy emberelőnyt kihasználva egyenlítettek.

A második harmadba is lendülettel álltunk bele, és az elsőhöz hasonlóan hamar megszereztük a vezetést, amit rövid időn belül még sikerült is növelnünk, s így háromgólos előnyre tettünk szert. Négy perccel a harmad vége előtt azonban kicsit elaludtunk, és Polačeknek sikerült szépítenie.

A záró harmadra fordulva, mint ebben az évben már néhányszor, alábbhagyott a lendület, a vendégek többet birtokolták a korongot. A 43. percben aztán újra szorossá tették a mérkőzést a vendégek, Lesňák lövése a kapunkba jutott. A hátralévő percekben mindkét csapat továbbra is aktív maradt, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de gól már nem született.

Szöveg: Csomós Elemér, Kép: Gecse A.