Hoki: újabb győzelem, továbbra is hibátlan mérleg

A Rimaszombati VHK második hazai mérkőzésén 7:2-re győzött a lengyel UKS NOSIR Sanok ellen a szlovák II. jégkorongliga, B csoportjának szombati játéknapján.

Az első harmad rimaszombati fölényt hozott, hiszen a hazaiak már a 7. percben két góllal vezettek. A második harmadban már akadt helyzet mindkét oldalon, de a kapusok jól teljesítettek a folytatásban is, ennek ellenére a 27. percben szépítettek a vendégek. A harmadik harmad elején aztán a hazai csapat újra átvette az irányítást, majd szép lassan még ötször sikerült bevenniük a vendégek kapuját. A Sanok az utolsó másodpercekben ugyan még kozmetikázott az eredményen, de a hazaiak így is nagy különbséggel nyertek. Ez volt a Rimaszombat második sikere sorozatban.

HKM Rimaszombat – UKS NOSIR Sanok 7:2 (2:0, 0:1, 5:1)

295 néző, vezette: Ivan (Kurčík, Šebeň)

Gólszerzők: 1:0 Buda (04:06), 2:0 Koniar (06:14), 2:1 Strzyžowski (26:36), 3:1 Zošiak (41:12), 4:1 Moroz (44:06), 5:1 Slovák J. (52:20), 6:1 Matúška (55:34), 6:1 Matúška (55:34), 7:1 Slovák J. (58:42), 7:2 Ginda (59:48)

Lövések: 42:31 Büntetőpercek: 10:22

HKM Rimaszombat: Križan – M.Slovák, Gábor, J.Slovák, Filipiak, Havran – Zošiak, Nociar, Moroz, Spiridonov, Vilchinskiy – Matúška, Šturmankin, Buda, Koniar, Zorvan. Edző: Ján Podkonický.

További mérkőzések: HC 19 Humenné – HK Sabinov 11:0 (3:0, 3:0, 5:0), HK 2016 Trebišov – MHK Kežmarok 16:3 (6:1, 5:1, 5:1), HK Bardejov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 7:4 (5:2, 0:1, 2:1), HC Rebellion Gelnica (szabadnapos)

A 3. forduló párosítása, október 5., szombat, 17.30: MHK 32 Liptovský Mikuláš B – HKM Rimaszombat, HC 19 Humenné – HK Bardejov, MHK Kežmarok – HC Rebellion Gelnica, 18.00: UKS NOSIR Sanok – HK 2016 Trebišov, HK Sabinov – szabadnapos

-Csomós Elemér, fotók: Gecse Attila-