III.liga – Második helyen telelnek a rimaszombatiak

Hideg, nyirkos időben játszották le a régiós bajnokságok utolsó őszi fordulóját. A rimaszombatiak nem éltek a felkínálkozó lehetőséggel, így csak a második helyen zárták az őszi idényt. Gólzáporos mérkőzést játszottak a tornaljaiak Fehérkúton, de kikaptak, míg a tótgyarmatiak kiütötték a rakolciakat. Győzelemmel zárták az őszt a ragyolciak, az ipolynyékiek, az ajnácskőiek és a felediek.

A III. ligában csak a fülekieknek sikerült győzelemmel búcsúzni az ősztől, a losonciak folytatták rossz sorozatukat, s odahaza kaptak ki a liptóújváriaktól, míg a rimaszombatiaknak egy pontra futotta Veszelén, így nem lett meg az őszi első hely. A losonci MŠK Novohrad három vereség után a dobogóra ácsingózó liptóújváriakat (Liptovský Hrádok) fogadta, de csak az első félidőben úszta meg kapott gól nélkül, a liptóiak a második félidő elején hat perc alatt dűlőre vitték a dolgot. A 49. percben Lukáčik, két perc múlva tizenegyesből Janigloš vette be Grujicsics kapuját, ráadásul Pipíška a kiállítás sorsára jutott, így az alig 120 néző a losonciak negyedik egymásutáni vereségét vehette tudomásul.

A rimaszombatiak vasárnap abban a tudatban léphettek pályára Veszelén (Oravské Veselé), hogy amennyiben győznek, ők az őszi elsők, mivel a rózsahegyi fakónak csak egy pontra tellett Zsarnócán. Nos, a rimaszombatiak mindössze két percig örülhettek az őszi első helynek, a 62. percben Lupták ugyan vezetést szerzett, de két percre rá Žilák tizenegyesből egyenlített, így nem csak a három pont lett oda, de az őszi elsőség is.

A fülekieknek viszont sikerült megtörniük az elmúlt hetek rossz sorozatát, bár a csacaiak (Čadca) alaposan rájuk ijesztettek, hisz a 13. percben vezetéshez jutottak, s az előnyüket őrizték is az 56. percig, amikor a hazaiak nyomása Urbancsok révén góllá érett. Két perccel később Rubint révén már a hazaiak vezettek, s Kelemen Gergő a 83. percben bebiztosította a fülekiek győzelmét. Sőt, a 86. percben Katreniak spori kiállította a vendégek egyik játékosát, így a csacaiak megfogyatkozva zárták a találkozót a hűvös esős délutánon.

A rimaszombatiak a rózsahegyi fakóval azonos pontszámmal (33), de rosszabb gólaránnyal a második helyen várják a tavaszt, a fülekiek 29 ponttal a negyedikek, míg a losonciak 19 ponttal a kilencedik helyen állnak.

A IV. ligában az őszt katasztrofálisan kezdő, de azóta alaposan feljavult tótgyarmatiak a listavezető rakolciakat (Rakytovce) fogadták, s alaposan helybenhagyták őket. P. Nilaš, Krajč és M. Nilaš 2-2 góljával 69 perc alatt 6:0 arányban kiütötték a meglepett vendégeket, akik ezzel a zakóval visszaestek a 3. helyre. Rangadót játszottak Sálházán (Šalková) is, ahol a kovácsfalvaiak (Kováčová) vendégeskedtek. A két csapat között mindössze egy pontnyi különbség volt a vendégek javára, s bár a hazaiak a 13. percben vezetéshez jutottak, de a vendégek erre egy négyessel válaszoltak, s ugyan még mindkét oldalon esett egy-egy gól, de a kovácsfalvaiak 5:2-es idegenbeli győzelmükkel a tabella élére ugrottak, s ott is maradnak már a tavaszi folytatásig.

A tornaljaiak az újonc fehérkútiakhoz (Príbelce) látogattak, ahol az év egyik legváltozatosabb mérkőzését játszották le. Bár a hazaiak szerezték meg a vezetést, de Juhász Csaba és Andrej Kamendy góljaival megfordították a mérkőzés állását, sőt Duczman Tamás találatával már 3:1 arányban is vezettek. De a hazaiak nem adták fel, s mivel Jelok játékvezető két vendégjátékost (Betík és Molnár) is kiállított, 5:3 arányban fordítottak, s Farkas Géza hiába vette be az utolsó percben a hazaiak kapuját, egy gól megmaradt a végére a hazaiak előnyéből.

Az őszi bajnok a kovácsfalvai gárda lett 30 ponttal a 28-28 pontos mezőköziek (Medzibrod) és a rakolciak előtt. A remekül hajrázó tótgyarmatiak 23 ponttal a hatodik helyen telelnek, míg a tornaljaiak 14 ponttal a kilencedik helyen. Herencsvölgyön (Hriňová) a tiszolciak újabb pontot szereztek (1:1), így 5 ponttal az utolsó előtti helyen zárják az őszi idényt.

Az V. ligában a forduló rangadóját Málnapatakon (Málinec) játszották, ahol az óváriak vendégeskedtek. A 250 néző elhűlve látta, hogy a félidőben Dobra és Máč (21 góllal vezeti a góllövőlistát) góljaival a vendégek 2:0 arányban vezetnek. De jött Ďurica, a hazaiak gólvágója, aki kiegyenlített.

A forduló meglepetése Nagykürtösen született, ahol a gyengécske szklabonyaiak 2:1 arányban győztek a bajnokaspiráns hazaiak ellen, s így Ajnácskő után Nagykürtösről is elvitték a három pontot. Az ipolynyékiek Nyustyára látogattak, ahol a Területi Labdarúgó Szövetség elnöke, Marian Petrok egy öngóllal ajándékozta meg őket, sőt Levický találatával már 2:0 arányban is vezettek. Ezt követően viszont Štefánik percei következtek, aki miután beállt, két gólt vágott Geregai kapujába. De mielőtt a bíró lefújhatta volna a félidőt, Súth ismét vezetéshez juttatta a vendégeket, sőt az 51. percben Konček is betalált, s erre már volt válaszuk a hazaiaknak (2:4).

A ragyolciak a csábiakat fogadták, s Horváth és Botos góljaival 2:0 arányú vezetésre tettek szert. Bár Balga Patrik szépíteni tudott, de Radics Béla bebiztosította a hazaiak győzelmét. Ajnácskőn még a szklabonyaiak elleni vereség után elküldték Václavik edzőt, s az újonc szinóbányaiak nem sok vizet zavartak, így a mintegy száz néző kiütéses hazai győzelmet láthatott. A hazaiak Kovács és Múčik 2-2, valamint Zibrin és Molnár találataival már 6:0 arányban is vezettek, a vendégeknek a 72. percben legalább szépítésre futotta, Berky állította be a 6:1-es végeredményt.

Az osgyániak a feledieket fogadták, s bár Szabó Tamás találatára Juhász Zoltán még válaszolni tudott, de a nagyobb játékerőt képviselő vendégek Lakatos Krisztián két góljával a második félidőben bebiztosították a győzelmüket. Mivel a terbelédiek Nagyrőcén 4:1 arányban győztek, így 31 ponttal, négypontos előnnyel telelhetnek az élen a málnapatakiak és a 26 pontos óváriak előtt. Feled, Ipolynyék, Ragyolc, Ajnácskő a sorrend az 5-8. helyen, mégpedig egy-egy pontnyi különbségekkel. A csábiak 11 pontjukkal lecsúsztak az utolsó előtti helyre, míg a sort a pontképtelen osgyániak zárják.