Javában zajlanak a bajnoki küzdelmek a női röplabdázóknál is

Remek teljesítmány nyújt az idény elején alaposan átalakított (egy év után visszatért a csapathoz az azóta férjhez ment Jana Panicová (Drugdová), de új játékosnak számít az egykori extraligás Jana Kubaliaková, és a poltári Júlia Majerová is) id. Alena Kudlíková vezette rimaszombati I. ligás VK Slovan Rimaszombat női röplabdacsapat, amely a hétvégi hetedik fordulót követően a tabella éléről várhatja az újabb kettős fordulót.

VK Slovan Rimavská Sobota – MVK Stropkov 3:1 (20, -16, 15, 23), 3:1 (23, 22, -15, 24)
VK Slovan Rimaszombat:
Megelová, Kudlíková ml., Kačániová, J. Kubaliaková, Žírošová, Panicová – Chebeňová, Majerová (Uhrinová).

A csapat az első fordulóban Puhón 3: 1 és 3:0 arányú győzelmmel kezdte az évadot. A második fordulóban hazai környezetben fogadták a garamszentkeresztieket és két sima 3:0 arányú győzelmet arattak. A harmadik fordulóban a jóval nagyobb játékerőt képviselő VA Uniza csapatához utaztak és 1:3 és 0:3 arányban elbukták a zsolnai kirándulást. A negyedik fordulóban a listavezető Girált (Giraltovce) csapata várt hazai pályán a Rima-parti csapatra. A rimaszombatiak mindkét mérkőzésüket megnyerték 3:0 és 3:2 arányban. Az ötödik fordulóban Brusnóra látogatott a csapat, ahonnan újabb két sima 3:0 arányú győzelemmel tértek haza. A hatodik fordulóban is idegenben, ezúttal Eperjesen szerepelt a csapat, ahol az első mérkőzésen 3:0 -ra, a másodikon pedig, ha nehezen is, de 3:2-re nyertek. Ezután következett az első kör záró mérkőzése, az őszi idény rangadója. Szombaton az eddig listavezető sztropkóiak érkeztek városunkba. A nagy érdeklődéssel várt találkozót végül is a mieink megérdemelten nyerték 3:1, 3:1 arányban, és ennek köszönhetően 34 ponttal (12 győzelem és 2 vereség) a második helyről az első, a listavezető helyre ugrottak.

A rimaszombati I. ligás női röplabdacsapat legközelebb a 8. fordulóban december 2-án, szombaton 14.00 órától az 1. VK Púchov ellen ellen lép pályára. A mérkőzésre a Tompa Mihály Alapiskola Nyugat-lakótelepi tornatermében kerül sor.

Forrás: Csomós Elemér, Fotó: Gecse Attila