Jégkorong: A lévaiak diadalmaskodtak Gyetván

Semleges pályán, harmadik mérkőzés döntött a győztesről a II. jégkorongliga bajnoki címéért, amely egyben osztályozó is volt az I. ligába kerülésért. A lévaiak győzelme egyben azt is jelenti, hogy Jaroslav Matejov védencei négy (vagy hét) meccsből álló osztályozót játszhatnak a magasabb osztályba való jutásért. A rimaszombatiak a II.liga második helyén végeztek.

HK Levice – HKM Rimaszombat 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Játékvezetők: Štefík, Bachúrik – Kollár, Ivan; 1378 néző.

HKM Rimaszombat: Križan – M. Slovák, Majerík, Šagát, Koniar, J. Slovák – Nociar, Gábor, Filipiak, Vilchinskiy, Moroz – Matuška, Škantár, Buda, Dmitiev, Zorvan – Luchnikov, Strelec, Fiľo, Havran. Vezetőedző: J. Podkonický

Gólszerzők: 1:0 – 01:25 König (Šramaty, Buianov), 1:1 – 10:38 Buda (Zorvan), 2:1 – 10:49 Bogoslovskii (Tužinský, Štefanka), 3:1 – 11:22 Vrťo (Šramaty), 4:1 – 33:08 Kohút (Mihalík, Dobrý), 5:1 – 59:55 Šramaty (König, Kasana)

Statisztika: Lövések: 26:16, Kiállítások: 7:14, Büntető percek: 17:65

A lévaiak már a 2. percben vezetést szereztek, de a 11. percben Buda révén egyenlítettek a mieink. Még egy perc sem telt el, és már újra vezettek a lévaiak Bogoslovskii találatával. A harmad felénél Vrťo góljával tovább növelték az előnyüket. A második harmad kiegyenlített játékot és csak egy gólt hozott, ezt ismét a lévaiak szerezték, a 34. percben Kohút volt eredményes.

A harmadik játékrészben maradt a nagy tempójú, élvezetes, de egyre keményebb, durvább játék. Egyik csapat sem tartalékolt, így helyzetek adódtak még mindkét kapu előtt. A mieinknek fogyott az idő, így ki kellett támadniuk, és nem csoda, hogy 5 másodperccel a dudaszó előtt megkapták az ötödik találatot is. Ez lett a végeredmény, 5:1-re nyert a HK Léva, s így az egyik csapat két győzelméig tartó párharcban megszerezte a bajnoki címet, megnyerték a II. jégkorongliga 2018/19- es kiírását, a mieink pedig az előkelő második helyen végeztek.

Forrás: Csomós Elemér, Fotó: Jozef Bedej