Jégkorong: Kettőből kettő

Két mérkőzéssel folytatódott a jégkorongbajnokság szombaton és hétfőn a II. liga keleti csoportjában, szombaton a listavezető rimaszombatiak Késmárkon nyertek, majd idehaza is magabiztos, jó játékkal győztek a gölnicbányaiak ellen.

Férfi jégkorong, II. liga – kelet, alapszakasz, 15. és 16. forduló

MHK Kežmarok  – Rimaszombati VHK   1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Gólszerzők: 03:28 Garay 1-0, 20:20 Slovák J. 1-1, 24:06 Wilhiskiy 1-2,

Szinte az első lehetőségéből vezetést szerzett a hazai csapat, Ladislav Garay lövése jutott át a gólvonalon. A gyors gól után viszont mezőnyben kiegyenlítődött a játék képe, kisebb helyzetek ugyan akadtak mindkét oldalon, de gól nem esett.

A második harmad elején gyorsan egyenlítettek a vendégek, 20 másodperc elteltével Ján Slovák lövése talált utat a hálóba. A továbbiakban felpörgött a rimaszombati csapat, amely négy perccel később vezetést is szerzett, ezúttal Georgy Wilhiskiy volt eredményes. A harmad közepét kemény, fegyelmezett játék, ám kevesebb helyzet jellemezte, majd egyre másra követték egymást a veszélyes lehetőségek mindkét oldalon, de a harmad végéig több gól már nem esett.

Az utolsó felvonás aztán a kiállításokról szólt, többször is négy a négy elleni játék zajlott, de újabb gól nem született, a Rimaszombat okosan megőrizte előnyét.

A 15. forduló eredményei: HC Rebellion Gelnica – HK Bardejov 6:8, HC 19 Humenné – MHk 32 Liptovský Mikuláš B 11:1, HK Sabinov – HK 2016 Trebišov – nem játszottak, UKS NOSiR Sanok – szabadnapos.

Rimaszombati VHK – HC Rebellion Gelnica   9:3 (7:1, 2:1, 0:1)

Rimaszombat, 293 néző, Vezette: Sýkora – Varga, Riš

Rimaszombati VHK: Križan, Talár – M.Slovák, Gábor, J.Slovák, Filipiak, Šagát – Nociar, Vyskoč, Moroz, Spiridonov, Vilchinskiy – Zošiak, Matúška, Zorvan, Koniar, Buda, – Škantár, Šturmankin, Havran. Edző: Ján Podkonický.

Gólszerzők: Šagát (00:24), Šagát (02:21), Vilchinskiy (03:14), Nociar (09:48), Koniar (16:37), Vilchinskiy (17:54), Moroz (19:40), Buda (32:46), Zorvan (36:55), illetve Laškody (EE 14:40), Frič (33:54), Gurčík (59:35).

Kapura lövések: 54:26 (28:11, 26:14, 0:0)

Kiállítás percek: 12:4 (8:0, 2:2, 2:2)
Emberelőny kihasználás: 0/2 és 1/6

Emberhátrányos védekezés: 5/6 és 2/2

A hazaiak nem bízták a véletlenre a dolgot, és már a 24 másodpercben bevették Just kapuját, majd a szünetig még hatot lőttek. A tizenötödik percben Zošiakot büntették a játékvezetők, és bár jól blokkoltak a hátvédek Laškody révén mégis kihasználták az előnyt, szépítettek, de így is megnyugtató, hatgólos előnnyel mehettünk a pihenőre.

A második harmad első fele kiegyenlítettebb játékot hozott ugyan, de a harmad másik felére fordulva, a 33. percben Buda növelte előnyünket. Erre ugyan Frič másfél perc múlva még válaszolt, de a harmadot ismét a mieink zárhatták jobb szájízzel, mert Zorvan is kihasznált egy fórt.

A záró harmad első fele viszonylag kevés helyzetet és hibátlan védőmunkákat hozott, egyik csapat sem talált be, pedig emberelőnyökből is volt erre lehetősége. A hajrában viszont huszonöt másodperccel a vége előtt Gurčík még megtalálta a rést a hazaiak védelmén, beállítva ezzel a 9:3-as végeredményt.

A 16. forduló eredményei: HK 2016 Trebišov – HC 19 Humenné 1:6, UKS NOSiR Sanok – MHK Kežmarok 5:2, HK Bardejov – HK Sabinov 6:2, MHk 32 Liptovský Mikuláš B – szabadnapos

Tabella

A 17. forduló párosítása, január 11., szombat: 17.00: HK Sabinov – Rimaszombat VHK, 17:30: HK Bardejov – HK 2016 Trebišov, HC Rebellion Gelnica – UKS NOSiR Sanok, MHK Kežmarok – MHk 32 Liptovský Mikuláš B, HC 19 Humenné – szabadnapos.