Jégkorong: Újabb győzelmet aratott Rimaszombat

Nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő a Rimaszombati VHK csapata a II. jégkorongliga B csoport alapszakaszának szombati játéknapján hazai környezetben.

Szinte az első lehetőségéből vezetést szerzett a hazai csapat a tabella 7. helyén tanyázó Liptószentmiklós B elleni mérkőzésen, Slavomír Buda lövése jutott át a gólvonalon. Az első percek nyomása után is a hazaiak akarata érvényesült, amely a 14. percre érett góllá, amikor az előző gólszerző, Buda ismét betalált. A 15. percben Bacúr kiállítását követően a Rimaszombati VHK jöhetett előnyben, és ebből a létszámfölényből újra sikerült betalálni a vendégek kapujába. A harmad vége is egyértelműen a hazai csapaté volt, így végül háromgólos hazai előnnyel fordultak a felek a második harmadra.

Remekül kezdődött a középső harmad is, hisz előbb Šagát, majd Vilchinskiy is (immár másodszor) köszönt be, így a 35. percben már 5-0 állt az eredményjelzőn. A 38. percben Denis Morozot látták szabálytalannak a játékvezetők, aki előbb 5, majd 20 perces büntetőt kapott, azonban a vendégek együttese a hazaiak remek védekezésének köszönhetően a harmad végéig nem tudott élni a lehetőséggel.

A folytatásban aztán gyorsan szépítettek a vendégek, Adam Karas talált be emberelőnyben. Ezt követően a vendégek részéről (47. és 51. percben) Jozef Pavlovič kétszer is kapott kétperces büntetést, ám az előnyünket nem tudtuk gólra váltani. Az 56. percben aztán egy mutatós akció végén megszületett csapatunk hatodik gólja, ezúttal Filipiak volt eredményes. Az utolsó percre is maradt még egy-egy kiállítás, de az eredmény már nem változott.

Rimaszombati VHK – MHk 32 Liptovský Mikuláš B 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

279 néző, vezette: Korba – Varga, Riš

Gólszerzők: 1-0 Buda (02:14), 2-0 Buda (13:32), 3-0 Vilchinskiy (15:01), 4-0 Šagát (30:19), 5-0 Vilchinskiy (34:48), 5-1 Karas (42:07), 6:1 Filipiak (55:49)

Lövések: 46-10  Büntetőpercek: 27-8

HKM Rimaszombat: Križan, Talár – M.Slovák, Gábor, J.Slovák, Filipiak, Šagát – Zošiak, Nociar, Moroz, Spiridonov, Vilchinskiy – Matúška, Vyskoč, Zorvan, Koniar, Buda, – Škantár, Havran, Juraštík Edző: Ján Podkonický.

További mérkőzések: HK 2016 Trebišov – UKS NOSiR Sanok 3:5, HK Bardejov – HC 19 Humenné 3:4, HC Rebellion Gelnica – MHK Kežmarok 1:2, HK Sabinov – szabadnapos