Jól kezdtek a rimaszombati jégkorongozók

Nyolc csapat részvételével útjára indult a jégkorongozók II. ligájának keleti csoportja. Remek rajtot vett a rimaszombati HKM csapata, amely előbb Bártfán, majd idehaza, a liptószentmiklósiak ellen győzött fölényesen, így két forduló után vezeti a tabellát.

A rimaszombatiak mellett a tőketerebesiek, a gölnicbányaiak (Gelnica), a bártfaiak, a késmárkiak, a kisszebeniek, a liptószentmiklósiak B csapata és a lengyel Sanok csapata vágott neki a 2018/19-es idénynek, s a rimaszombatiak a szezont Bártfán indították, ahol a csapatkapitány, Ján Slovák vezérletével és négy góljával 7:2 arányú győzelmet arattak. Október hatodikán 273 hokidrukker várta az első, idénynyitó hazai mérkőzést, amelyre a liptószentmiklósi fakó volt hivatalos.

Bár a hazaiak voltak a mérkőzés esélyesei, a vendégek kapuvédője, Melna az első harmadban az utolsó percig mindent kifogott. Ekkor Denis Moroz indította el a gólgyártást. Ezt követően a hazaiak szép lassan felőrölték a vendégek ellenállását, s a 29. percben egy percen belül kétszer is betaláltak, előbb Peter Filipiak, majd az orosz idegenlégiós, Georgij Vilkinszkij is bevette Melna kapuját. Bár a vendégek is kidolgoztak pár reményteljes helyzetet, Karol Križan kapuját nem tudták bevenni. Ahogy a harmadik harmadban sem, nem úgy, mint Vilkinszkij, aki megszerezte saját második, ezzel csapata negyedik gólját, majd Zorvan és Šagát emlékezetes percei következtek, de a pontot az i-re Vilkinszkij tette fel az 58. percben, találatával 7:0-ra alakítva a mérkőzés állását, egyúttal beállítva a végeredményt is.

A HKM két idegenbeli mérkőzéssel (Késmárk, majd Tőketerebes) folytatja a bajnoki küzdelmeket, míg a hazai rajongók legközelebb október 27-én, szombaton 17.00 órától szurkolhatnak hazai pályán, amikor a kisszebenieket (Sabinov) fogadja a HKM. A mérkőzésre minden sportrajongót szeretettel várnak a Téli stadionba.