Könnyűnek indult, de a vége nehéz lett

Nem okozott gondot női röplabdacsapatunknak a VA UNIZA Žilina legyőzése az 1. liga keleti csoportjának a 13. kettős fordulójában. Lányaink háromjátszmás sikerrel hangolódtak a forduló második mérkőzésére.

VK Slovan Rimavská Sobota – VA UNIZA Žilina 3:0 (23, 22, 18) és 3:1 (-14, 16,17,22)

Rimaszombat: Kudlíková, Žírošová, Panicová, Sojková, Kačániová, Szőkeová, L.Hanušová

Egyre jobb formába lendülő csapatunkat Kudlíková edző az első játszmában a megszokott felállításban küldte pályára. Az első és a második szett még elég szorosan alakult, a vendégek végig tartották a lépést csapatunkkal, de végül is mindkét esetben a nagyobb tapasztalat érvényesült. A harmadik szett aztán már igazi örömjátékot hozott. Mindenki hozzátette a magáét az újabb szett győzelemhez, a játék minden elemében felülmúltuk riválisunkat, így magabiztos játékkal nyertük a mérkőzést.

A második mérkőzés elején a vendégek pillanatai következtek, hamar előnyre tettek szert, amit egészen a szett végéig meg is tartottak, és némi meglepetésre simán nyerték az első szettet. A második játszmában még eltartott néhány percig mire felvették a mérkőzés ritmusát a lányok. A kezdeti nehézségeken túllépve azonban egyre gördülékenyebben játszott együttesünk. A játszmát végül magabiztosan, kilenc pontos különbséggel nyerte csapatunk. A harmadik szettben is nagyon hamar faképnél hagytuk a vendégeket, a vége magabiztos nyolc pontos győzelem lett. A negyedik szett aztán hihetetlen izgalmakat hozott, sokáig fej- fej mellett haladtak a csapatok. Az ezt követő végjátékban aztán még egyenlítettek a vendégek, de két hibájukat kihasználva már élni tudtunk a lehetőséggel, és hárommal nyertük a játszmát, s ezzel a meccset is.