Liptószentmiklós ellen játszott kupameccset Ajnácskő

Hiányos fordulót bonyolítottak le a hétvégén, ugyanis a III. liga csapatai már augusztus 29-én lejátszották a most esedékes fordulót, így a figyelem inkább a Szlovák Kupára irányult, ahol régióink csapatai közül még a losonciak, a tornaljaiak és az ajnácskőiek is versenyben voltak.

Két mérkőzés három nap alatt

Két nehéz mérkőzés várt az V. ligás ajnácskőiekre, hisz három nap leforgása alatt előbb az V. liga élén tanyázó málnapatakiakat (Málinec) fogadták, majd a II. ligás liptószentmiklósi gárda látogatott el az ajnácskői vár alá a Szlovák Kupa harmadik fordulójában.

Küzdős, de meglehetősen eseménytelen játék várta azt a 250 nézőt, aki kilátogatott a rangadóra, amelynek a tétje az első hely volt. Az ajnácskőiek – Varga–Ruszó (79. Básti), Telek, Trizna, Bálint–Šťavina, Nagy, Konček (84. Végh), Molnár–Kovács (58. Molnár), Illés – nem titkolt célja a negyedik ligába való feljutás, de hasonló terveket dédelgetnek Málnapatakon is. A hazaiak a 26. percben öngól segítségével jutottak vezetéshez, majd a második félidőben Nagy Attila biztosította be a hazaiak győzelmét.

Sokan voltak kíváncsiak a kupameccsre

Kedden, a hétköznap és a hűvös, esős idő ellenére több mint háromszázötvenen voltak kíváncsiak a II. ligás liptószentmiklósiakra, akikkel 1981-ben már játszott egy osztályban a hazai csapat. Az ajnácskőiek a második fordulóban hazai pályán tizenegyesekkel a liptószliácsiakat (Liptovské Sliače) múlták felül, míg a liptószentmiklósiak az ajnácskőiek tavalyi nagy riválisát, a jelenleg a IV. ligát pontveszteség nélkül vezető tiszolciakat győzték le idegenben 6:1 arányban.

A titokban remélt csoda Ajnácskőn egy félidőn át tartott, ezt követően a vendégek nagyobb rutinja és állóképessége érvényesült. Ahogy Tiszolcon, úgy Ajnácskőn is a liptóiak viszonylag gyorsan hátrányba kerültek, a 20. percben Ruszó Béla értékesítette a jogosan megítélt büntetőt. A csoda 10 percig tartott, az egyre nagyobb fölénybe kerülő vendégek a 30. percben Kucharčík révén kiegyenlítettek. A második félidőre megrázta magát a II. ligás gárda, s végül Poremba és Staš 2-2 góljával simán lépett túl a mérkőzés végére elfáradt házigazdákon. Mindezek ellenére a nézők nagyon jól szórakoztak, a hazaiaknak pedig volt mit tanulniuk a liptóiaktól.

A III. ligás losonciak az V. ligás hegybányaiakhoz (Štiavnické Bane) látogattak, ahol Visics és Husaník egy félidő alatt lerendezték a mérkőzést, hisz 3-3 góllal járultak hozzá a 6:0-ás félidőbeli vezetéshez. Tannhauser egy találatot még hozzátett, a hazaiaknak is sikerült a szépítés, de ez már nem osztott, nem szorzott, a losonciak kerültek a IV. fordulóba. A tornaljaiak csak másnap mérkőztek Bélagyulafalván, s 4:1-es vereségük azt jelenti, hogy búcsúznak a Szlovák Kupától.

Az V. ligát magabiztosan vezetik az ajnácskőiek

Visszatérve az V. liga hatodik fordulójához, a felediek a szintén dobogós és feljutási álmokat dédelgető fehérkútiakat (Príbelce) fogadták, de gól nem esett a mérkőzésen. Az óváriak a Santrio Láza otthonába látogattak, s a 37. percben hátrányba kerültek, de remekül hajráztak, s Goliannak az utolsó percben lőtt gólja egy pontot ért a vendégeknek.

Gyatrán indította az idei szezont a Ragyolc csapata, nála rosszabbul már csak az alsósztregovaiak kezdtek. A ragyolci mérkőzés tétje így az volt, ki tud elrugaszkodni a táblázat legaljáról. Nos, ez a hazaiaknak sikerült, akik Bodor, Bari és Balázs góljaival már az első félidőben megnyugtató előnyre tettek szert, s Bodor és Balázs a második félidőben is betalált, így Barko gólja már csak szépített az eredményen. Nem kezdte túl fényesen az idényt a csábi csapat sem, amely az újonc losonctamásiak ellen szeretett volna szépíteni az eddigi felemás mérlegén. A losonctamásiak ehhez nem szerettek volna asszisztálni, s az első félidő közepén Wittlinger jóvoltából megszerezték a mérkőzés első, s mint utólag kiderült, utolsó gólját. A hazaiak hiába cseréltek a szünetben több poszton is, még egyenlíteniük sem sikerült.

A hetedik fordulóban a felediek a még pont nélkül álló lubényiekhez, a csábiak a málnapatakiakhoz, az ajnácskőiek a szintén nullpontos alsósztregovaiakhoz, a ragyolciak a bozitaiakhoz (Buzitka) utaznak, míg az óváriak a Nyustya csapatát fogadják.

A IV. liga élén az újonc tiszolciak

A IV. ligában a hétvégén mindkét régiós csapatunk katasztrofálisan szerepelt, tornaljaiak – Völgyi–Gazda, Zsíros (64. Jankósik), Drnaj, Pipíška–Farkas, Betík (83. Kováč), D. Duczman, Juhász–Miglavic, Molnár – a mumus mezőközieket fogadták (a tavalyi szezonban 4:0 arányban kaptak ki tőlük idehaza), s ezúttal sem termett sok babér a számukra, hisz a vendégek Vančo góljaival már a félidőben 2:0 arányban vezettek. Farkas Géza ugyan a 48. percben visszahozta a játékba a hazaiakat, de egyenlítés helyett újabb vendéggól született, amelyre már nem volt válaszuk a tornaljaiaknak.

Ismét alaposan leszerepelt odahaza az ipolynyéki alakulat, amely most az éllovas tiszolciaktól kapott egy hetest hazai pályán. A vendégek a második félidőben tetszés szerint lőtték a góljaikat, kivégezve az idén nagyon gyengén kezdő hazaiakat, akik ezzel a vereséggel az utolsó előtti helyre zuhantak vissza.

Szeptember 17-én, vasárnap az ipolynyékiek a tótpelsőciek (Pliešovce) otthonában javíthatnak, míg a tornaljaiakra a pontveszteség nélkül a bajnokság élén álló tiszolciak várnak. Itt jegyezzük meg, hogy a III. ligában szeptember 16-án, szombaton nógrádi örökrangadóra kerül sor, 15.00 órától a losonciak a fülekieket fogadják, míg vasárnap a rimaszombatiak a kálnóiakhoz utaznak. Szeptember 20-án, szerdán 16.00 órától rendezik meg a hatodik fordulóból elmaradt Fülek–Liptóújvár (Liptovský Hrádok) összecsapást.

Forrás: Felvidek.ma, -jdj-