Magabiztosan nyertek a felediek idegenben

A közép-szlovákiai IV. liga déli csoportjában megszerezte első győzelmét a tornaljai csapat, amely Duczman Tamás lövésével szerzett vezetést. Valaszkay Csaba a 66. percben megduplázta csapata góljainak számát. Tizenegy perccel később szépítettek ugyan a vendégek, de az egyenlítésre már nem maradt erejük.

Város Tornalja FK – ŠK Badín 2:1 (1:0)

Gólszerzők: Duczman (36.), Valaszkay (66.) illetve, Malík (77.)

Tornalja: Szöke – Jankóšik, G. Farkas (79. Nyiri), Balog, D. Duczman, T. Duczman (82. Szuhay), Valaszkay, Z. Farkas (46. Zsíros), Miglavic, Molnár (20. Filep), Betík

A csoport másik mérkőzésén vendéglátóként buktak az újonc ajnácskőiek. A mérkőzés elejétől jóval többet birtokolták a labdát a hazaiak, akik Genský révén már a 20. percben gólra is váltották mezőnyfölényüket. A fordulás követően meglehetősen gyorsan egyenlítettek a vendégek, Benjámin Tóth lőtte a kapuba a labdát. Hét perccel később pedig már fordítottak is a vendégek, ezúttal a játékos-edző, Peter Nilaš volt eredményes. A góltól magabiztosabbá vált a vendégcsapat, többet birtokolta a labdát, végül is a félidő második felében Marián Berec állította be a végeredményt.

Ajnácskő FC 98 – FK Slovenské Ďarmoty 1:3 (1:0)

Gólszerzők: Genský (20.) illetve, – Tóth (55.), Nilaš (62.), Berec (79.)
Ajnácskő: Varga – Telek, Uhrin, Genský, Šťavina, Botoš (79. Astaloš), Herényi (60. Bálint), Prečuch, Kovács, Molnár (52. Illéš), Wereszký

Ami pedig a bajnokság állását illeti, a 4. fordulót követően az ajnácskőiek négy pontjukkal a 9., míg a tornaljaiak szintén négy ponttal a 10. helyen állnak a 14 csapatos tabellán.

A közép-szlovákiai V. liga D csoportjában idegenben taroltak a felediek, akik az előző fordulóban hazai pályán szenvedtek vereséget. A lendületes kezdés elég hamar kétgólos vezetést hozott a helyzeteit gólra váltó vendégeknek. A szünetet követően elkeseredetten küzdött ugyan a hazai csapat, de a 79. percben a vendég gárda szerzett újabb gólt és ilyen arányban is teljesen megérdemelten győzött. A felediek a bajnoki tabella 6. helyén találhatók, négy mérkőzésből hat pontot szereztek.

FK Buzitka – Feled FK 0:3 (0:2)

Gólszerzők: Andráši (20.), Hruška (30.), Árvay (78.)
Feled: Hrbál – Szabó, Bial, Kovács, Hruška, Kudlík, Gibaľa, Andráši, Kökény, Árvay, Smrek

Double Star Bet VI. liga – Rimaszombat

Elrajtoltak a rimaszombati járási labdarúgó-bajnokságok is, megkezdődött a 2019/2020-as idény.

Már az első forduló gólgazdag mérkőzéseket hozott. Gáláztak az uzapanyitiak, akik öt góllal tömték ki Rimaszécs együttesét otthon. Döntetlennel kezdett az V. ligából visszatérő Osgyán, amely nem bírt hazai környezetben a jolsvaiakkal. A lubényiek a szebb napokat látott Nagybalog otthonában diadalmaskodtak, de hazai pályán botlott Szirk is. Csak a murányiak nyertek vendéglátóként, akik a nemesradnótiak verték magabiztosan.

1. forduló:
Nagybalog VK – FK obec Lubeník 0:1 (0:1), g.: Germánus

Rimaszécs SK – Uzapanyit TE 2:5 (0:3), g.: Kótai, Váradi – Tamáš 2, Banda, M. Kováč, Roland
FK Tatran Muráň – Nemesradnót FC 3:0 (1:0), g.: Helik, Vodenský, Petalík
OFK Sirk – Sajószentkirály TE 1:3 (0:3), g.: Steiner – Bolaček, Sipos, Váradi

Osgyán TE – MFK Jelšava 1:1 (0:0), g.: Szalaj – Sendrej

-Szöveg: Csomós Elemér-