Még gólt sem rúgtak tavasszal a rimaszombatiak

A zólyomiak szerezték meg a három pontot a feljutásért harcoló, de a 61. percben (Jankovič révén) büntetőt hibázó Rimaszombati VSK ellen a közép-szlovákiai Tipos III. liga 17. fordulójában. Ezúttal sem termett babér Turócszentmártonban a tavasszal még pont nélküli losonciak számára. A tavaszi idényt remekül kezdő fülekiek a papírformának megfelelően idegenben is legyőzték a poltáriakat, s így feljöttek az előkelő harmadik helyre, megelőzve ezzel a rimaszombati csapatot.

A IV. liga dél csoportjában második tavaszi mérkőzésen is gólokban gazdag mérkőzésen nyert Tornalja a kiesés ellen menekülő tiszolciak ellen.

Az V. liga D csoportjában a második meccsüket is megnyerték az ajnácskőiek, a felediek hazai környezetben remiztek, míg a sereghajtó osgyániaknak háromgólos vereséget szenvedtek a Ragyolc otthonában, ahol a 63. perctől emberhátrányban játszottak.

Két győzelem és két vereség utánpótláscsapataink hétvégi mérlege. Ifi csapataink most is hozták a formájukat, ezúttal hazai környezetben szenvedtek vereséget úgy, hogy a két tavaszi fordulóban (akárcsak a felnőttek) még az ellenfél kapujába sem találtak.

Második mérkőzését nyerte vasárnap az I. labdarúgóliga alsóházában a Csányi Csaba vezette U15-ös csapat, amely Žilka triplájával fektette két vállra a zólyomiakat. Egészen kiváló első félidőt produkált a Rimaszombati VSK U14-es csapata is, amely immár megszerezte első győzelmét az új idényben.

TIPOS III. LIGA, KÖZÉP-SZLOVÁKIA, 17. forduló

MFK Zvolen – Rimaszombati VSK 3:0 (1:0)

Zólyom, 289 néző, v.: Horný

Gólszerzők: Hric (19. – 11-esből), Neušel (47.), Totkovič (56.)
Sárga lap: Vávro (12.), Cavar (81.), Bil (89.) – Köböl (39.), Kováč (89.)

Rimaszombat: Páriš – Vasilko, Spasojevič, Kočiš, Kalmár (Suja 80.) – Kováč, Köböl, Hrnčiar, Jankovič – Jass (Dudek 86.), Fajčík. Vezetőedző: Bari Jenő.

További eredmények: MŠK Fomat Martin – Novohrad Losonc VSK 4:1 (2:0) g.: Garaj (15.), Moďoroši (44.), Ďungel (49.), Vajagič (77.) – Tannhauser (59.) TJ Sklotatran Poltár – FTC Fülek 0:4 (0:2) g.: Lazsík (1.), Knieževič (37.), Nagy (70.), Iboš (78.).

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA, DÉL, 15. forduló

FK Város Tornalja – MŠK Tisovec 3:1 (1:0) g.: Valaszkay (5., 68.), Konček (77.) – Halaj (81.)

KÖZÉP-SZLOVÁKIAI V. LIGA, D CSOPORT, 15. forduló

FC 98 Ajnácskő – TJ Vinohrad Csáb 2:1 (2:1) g.: Šťavina (4.), Illéš (27.) – Jakab (31.)OŠK Ragyolc – TJ Osgyán 4:1 (2:1) g.: Spodniak (20.), Adamec (23. – 11-esből), Mičuda (73.), Pintér (79.) – Bystriansky (38.) FK Feled – TJ Jednota Málinec 0:0

(fotó: Rs Futbal/facebook)

IFI – II. LABDARÚGÓLIGA, KÖZÉP (U19), 17. forduló:

Rimaszombati VSK – MFK Zvolen 0:6 (0:2)

Rimaszombat: Bencso – Morong, Kótai, Bial (K), Krokavec – Csabay, Mogyoródi, Botoš – Babík, Borbáš, Kompánek. Vezetőedző: Ondrej Václavík.

Novohrad Losonc VSK – MŠK Fomat Martin 1:2 (0:1) g.: Keszi (59.) – Dinga (27.), Kurica (67.)

IFI – II. LABDARÚGÓLIGA, KÖZÉP (U17), 17. forduló:

Rimaszombati VSK – MFK Zvolen 0:1 (0:0)

Rimaszombat: Szamko – Talán, Brindzák, Rybár, Botoš – Bryndzák, Rácz, Bazala – Lőkös (K), Szajkó, Klempár. Vezetőedző: Milan Špeček.

Novohrad Losonc VSK – MŠK Fomat Martin 2:5 (2:2) g.: Sedláček (6.), Kajtor (36.) – Kliuchikov (2., 7., 57., 70.), Hajas (65.).

DIÁKOK – I. LABDARÚGÓLIGA, KÖZÉP (U15), ALSÓHÁZ, 3. forduló:

Rimaszombati VSK – MFK Zvolen 3:1 (2:1)

Gólszerzők: Žilka (5., 23., 57.) – Heis (14.)

Rimaszombat: Haluška – Komora, Mojžiš, Varga, Dúžik – Krnáč (K), Marcik, Adamec –  Hano (Kovács 66.), Žilka, Timko. Vezetőedző: Csányi Csaba

A csapat a nyolccsapatos alsóházban 15 ponttal az ötödik.

DIÁKOK – I. LABDARÚGÓLIGA, KÖZÉP (U14), ALSÓHÁZ, 3. forduló:

Rimaszombati VSK – MFK Zvolen 5:1 (3:1)

Gólszerzők: Freit (5.), Sojka (10.), Ádám (32.), Haráni (45., 69.) – Petrinec (25.)

Rimaszombat: Sabó – Hudec, Sojka (K), Benedek, Filipiak (Paulovič 46.), – Levčík, Ríz, Košík – Ádám, Kaliňák (Haráni 36.), Frait (Jagerčík 57.). Vezetőedző: Ádám Iván

A csapat a nyolccsapatos alsóházban 15 ponttal a negyedik.