Négygólos vereség Kassától

A közép-szlovákiai Tipos III. ligában második helyen telelő Rimaszombat szombaton délelőtt felkészülési mérkőzésen 0:4-re kikapott Kassa (FC Košice) együttesétől.

Rimaszombati VSK – FC Košice 0:4 (0:0)

gólszerzők: Pavuk 2, Bavoľár, Vyšhnevskyi

A több, főleg nagyobb tapasztalattal rendelkező játékossal kiálló vendégek nagyszerű ellenfélnek bizonyultak a téli alapozás ezen fázisában. Sajnos Bari Jenő edzőnek ezen a mérkőzésen is kevés játékos állt a rendelkezésére, a kispadon mindössze két játékos foglalt helyet. A kezdőcsapatban kapott lehetőséget az edző fia is, ifjabb Bari Jenő, aki ősszel a közép-szlovákiai V. liga D csoporjában szereplő OŠK Ragyolc csapatában játszott.

Az első félidő első felében valamelyest a vendégek voltak veszélyesebbek, de a mieink jól tartották magukat, amikor pedig kellett, akkor mindkét védelem, illetve a kapusok is a helyén voltak. A félidő hajrájában azonban előbb a kassaiak kerülhettek volna előnybe, előbb a kapufát, majd a felső lécet találták telibe. Alig telt el néhány perc, amikor egy támadás végén pedig a hazaiak hatalmas lövése a kapufa és a léc találkozásánál csattant, így végül is 0-0-al zárult a félidő.

Fordulást követően a vendégek támadósora lett aktívabb, így a folytatásban egyre nagyobb nyomást helyezett a mieinkre. A 55. perc elején jártunk, amikor aztán meg is szerezték a vezetést: egy bal oldali beadást követően Bavoľár talált a hálónkba (0-1). Ezután is fölényben futballoztak a vendégek, helyzeteket dolgoztak ki, de a mieink ekkor még hősiesen állták a sarat. Az utolsó negyedórára mindkét csapat cserélt, a vendégek rendezték soraikat, de sajnos a mieink játéka szokatlanul pontatlanná vált, ekkor már a fáradtság, fásultság is jellemezte játékosainkat. A 80. percben megduplázta előnyét a Kassa, egy jobb oldali beadás után Pavuk lőtt a kapuba (0:2). Négy perccel később Pavuk másodszor is betalált, egy pontos indítás, majd egy jó átvétel után bombázott a kapunkba (0-3). A végeredményt Vyšhnevskyi állította be a 89. percben, egy kapu előtti kavarodás után gurított a hálóba (0:4).

Összességében a mieink az első félidőben még egyenrangú partnerei voltak a kelet-szlovákiai Tipos III. ligában listavezető FC Košice együttesének. De ahogy mondani szokták, a második félidőben már érezhető volt a két csapat közötti osztálykülönbség, amely főleg a két csapat játékoskeretében, játékosállományában mutatkozott meg. Nagyon jól látszott, hogy melyik csapat az, amelyik jövőre már a II. ligában szeretne játszani, melyik csapat az, amelynek ezen cél eléréséhez már most biztosítottak az anyagi feltételei, ami teljes egészében a csapat tulajdonosának a feladata.

A téli felkészülés újabb állomásaként legközelebb 2019. február 6-án, szerdán 11 órakor a Borsod Megyei I. osztályú bajnokság éllovasával, az Ózdi FC-vel játszunk edzőmérkőzést a rimaszombati műfüves pályán.