Nem esett gól a régióderbin

Gól nélküli döntetlennel zárult a rimaszombati rangadó szerdán a közép-szlovákiai Tipos III. liga előrehozott 14. fordulójában, ahol a harmadik helyen álló hazaiak az éllovas, eddig százszázalékos szomszéd fülekieket fogadták.

Közepes iramú mérkőzést játszott a két csapat, a kilencven perc alatt többnyire mezőnyjáték folyt a két tizenhatos között, leginkább a küzdelem dominált. Mindkét csapat támadófocit próbált játszani, gyors kontrákkal, de kevés sikerrel. Itt-ott helyzetek is adódtak, de a kapu előtt egyik csapat játékosai sem voltak elég határozottak. A vendégek masszívan védekeztek, de komoly veszélyt nem jelentettek a kapunkra. A rendkívül feszült, ideges légkörben sokáig nem alakult ki folyamatos játék, majd a vendégek nyugodtak meg előbb. A mérkőzés első és egyben egyetlen veszélyesebb helyzete is az övék volt, akik a 30. percben egy tizenhatoson belüli kavarodásból próbáltak előnybe kerülni, de a bal kapufa segítségünkre volt, hisz a kapufa tövéről vágódott mezőnybe a labda.

A folytatás is kiegyenlített játékot hozott, az iram pedig alábbhagyott. Úgy tűnt, a vendégek megelégszenek a számukra jobb döntetlennel, a mieinkben pedig nem volt elég erő és lendület a gólhoz. A hajrában egyik félnek sem sikerült nyomás gyakorolnia a másikra, nem bírtak egymással, így nem változott az eredmény.

Ami pedig a focit illeti, abból nagyon keveset láthatott a lelátókon helyet foglaló szépszámú néző, szinte semmi sem hozta lázba a szurkolókat, alig akadt kaput eltaláló lövés. Ez a kilencven perc inkább a birkózáshoz hasonlított, ettől sokkal több kell mindkét csapat részéről.. Netán, ilyen gyenge színvonal van a III. ligában…..

Rimaszombati VSK – FTC Fülek 0:0

Rimaszombat, 650 néző. Vezette: Faber – Horný, Šimko

Rimaszombat: Tatár – Vasilko, Spasojevič, Sekulič, Kočijaševič, – Václavík (Kuridze 46.), Kalmár, Jankovič, – Kováč (Jass 74.), Fajčík, Lupták.

Fülek: Tojagič – Cvetkovics, Telek, Knieževič (Ibos 35.), Rubint (Kurunci 79.), – Hrnčiar (Genský 71.), Urbancsok, Kneževič (Lazsík 74.)- Kovanics, Strnisa, Kelemen

Sárga lap: Kováč 66. – Knieževič 22., Tojagics 66., Urbancsok 87.

A rimaszombatiak legközelebb vasárnap 10:30 órától a Zólyombrezó (FK Železiarne Podbrezová B) vendégeként lépnek pályára, míg Fülek egy nappal korábban Túrócszentmártonban (MŠK FOMAT Martin) játszik.