RÉGIÓBAJNOKSÁGOK: Ez történt a hétvégi fordulóban

A közép-szlovákiai bajnokság ötödik fordulójában a tornaljaiak idegenben, míg a felediek hazai pályán szereztek értékes pontokat. A rimaszombati járási focibajnokság második fordulójában a tavalyi bajnok osgyániak magabiztos háromgólos győzelmet arattak Jolsva ellen.

Feketebalogon a hazai csapat Balco és Belko révén kétgólos előnyt szerzett az Ajnácskő ellen, amely két perccel a vége előtt Radič góljával tudott szépíteni. Idegenben, a Mezőköz vendégeként szerezte meg Tornalja az értékes három pontot, Betík góljával.

Nagyrőcén a vendéglátók már a félidő végén 3:0-ra vezettek Levický mesterhármasával, aki még a 74. percben is betalált a vendégek hálójába. Fordulást követően a vendégek csapata hitehagyottan és szétesően futballozott, míg a hazaiak számolatlanul alakította ki a helyzeteket, amelyekből csak azért nem született több gól, mert a támadók rossz döntéseket hoztak. Jelentős fölényben futballoztak a házigazda felediek az első félidőben, köszönhetően a héten Rimaszombatból igazolt Erik Ľuptáknak, aki kétszer is megzörgette a vendégek hálóját. A félidőt követően aztán a 70. percben szépítettek a vendégek, de három perccel később még Andráši is betalált.

Kiütötte a címvédő Osgyán az MFK Jelšava csapatát, a hazaiak már az első félidőben kettővel mentek Valkučák és Danyi  révén, a 3:0-s végeredményt pedig a 47. percben a második gólját szerző Danyi állította be. A másik mérkőzésen a hazaiak már a 20. percben Marchevský góljával vezetéshez jutottak, majd a 33. perecben Paulovič találatával kettőre növelték előnyüket. A lélektani előnyt kihasználva a második játékrész elején Paulovič révén újabb gólt szereztek. A vendégeknek csak a szépítésre futotta, a 75. percben Kotai volt eredményes, beállítva ezzel a 3:1-es végeredményt.

Közép-szlovákiai IV. liga, Déli csoport

ŠK Partizán Čierny Balog – FC 98 Ajnácskő 2:1 (1:0)

g.: Balco (14.), Belko (81.), ill. Radič (88.)

AJNÁCSKŐ: Varga – Trizna, Bálint, Juhász, Básti – Šťavina, Prečuch (48. Juhaniak), Kurunci – Radič, Malček (57. Farkas), Herényi Edző: Tóth Csaba

TJ Sokol Medzibrod – Tornalja VFK  0:1 (0:1)

g.: Betík (25.)

TORNALJA: Völgyi – Gazda, Filep, Duczman D., Molnár – Balog, Lucas Menezes (86. Kárász), Betík  –  Lakatos (72. Bencso), Jankóšík, Silva Negerio Edző: Pisár Jozef

A forduló további eredményei: ŠK Badín – MFK Zvolen 4:0 (3:0), FK Šalková – FK Sitno Banská Štiavnica 0:2 (0:0),  TJ Jednota Málinec – MFK Detva 1:1 (1:1), TJ Tatran VLM Pliešovce – TJ Sklotatran Poltár 0:1 (0:1), FK Slovenské Ďarmoty – TJD Príbelce 1:1 (1:1)

MFK Revúca – Nagybalog TE-FK 7:0 (3:0)

g.: Levický (8., 34., 45., 74.), Konček (71., 90.), Barták (83.)

NAGYBALOG: Csízi – Tergác, Szabó, Kluka (75. Agócs), Kulik (59. Pál T.) – Petrik, Čiešok, Pál G. (46. Prečuch), Bystriansky – Kovács, Domik Edző: Kluka Norbert

Feled FK – FK Iskra Hnúšťa 5:1 (4:0)

g.: Kökény (15.), Ľupták (21., 42.), Farkas (24.), Andráši (73.), ill. Sudor (70.)

FELED: Michálek – Bial A. (85. Bial R.), Kótai, Andráši (85. Nagy), Kökény (46.Zibrin)- Kókai, Rubint, Gibaľa – Farkas (75. Hruška), Ľupták, Kovács (75. Puška)

A forduló további eredményei: TJ Slovan Tomášovce – Ipolynyék SK 1:1 (0:1), Óvár KFK – MŠK Tisovec 3:0 (1:0), Ragyolc KSK – 1. FK Buzitka 5:1 (2:0), MFK Baník Veľký Krtíš – Csáb TE 7:1 (2:0), Ipolybalog TE – TJ Sokol Apátújfalu 1:5 (1:1)