Röplabda: Hazai pályán kettős győzelem a listavezető ellen

Nem kis meglepetésre a Slovan Rimaszombati VK csapata a női röplabda 1. liga keleti csoportjának 10. kettős fordulójában mindkét meccsét megnyerte szombaton a listavezető VA UNIZA Žilina ellen.

Slovan Rimaszombati VK – VA UNIZA Žilina 3:0 (16, 21, 27) és  3:2 (-22, 13, 23, -22, 12)

Az első szettet jól kezdte a hazai csapat, de a másodikat már jóval nehezebben tudta nyerni. A harmadik játékrész kiegyenlítetten indult, végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de végül mégis hazai siker született, a lányok megnyerték a játszmát, s ezzel a meccset is.

A második mérkőzés már rendkívül kiegyenlített volt, a vendégek kezdtek ugyan jobban, meg is nyerték az első szettet, de azt követően a második már sima hazai győzelemmel zárult, csapatunk egyenlíteni tudott. A harmadik játékrészben aztán Kudlíkováék megpróbálták újra magukhoz ragadni a kezdeményezést, és ha nehezen is, de a játékrész végén ismét sikerült az i-re feltenniük a pontot. A negyedik szett elején is a mieink irányították a játékot, megnyugtató előnybe is kerültünk, de ekkor jött a nem várt fordulat, a vendégek gyorsan magukra találtak, és nagy csatában, de sikerült egyenlíteniük. A ötödik, mindent eldöntő, rövidített játszma aztán olyan volt, mint a mérkőzés: rettenetesen hullámzó. A szett végén már tapintani lehetett a feszültséget. A drámai végjáték után végül is a hazai csapat örülhetett, hisz sikerült megnyerniük az utolsó szettet és ezzel a mérkőzést is!

A forduló további eredményei: MŠK Žiar nad Hronom – TJ Slávia TU Zvolen 3:0, 3:1, az MŠK Žiar nad Hronom szabadnapos volt.

A rimaszombati csapat ezzel megerősítette második helyét a tabellán, legközelebb a 11. fordulóban 2020. január 18-án, szombaton a harmadik helyezett TJ Slávia TU Zvolen ellen lépnek pályára hazai környezetben.