Röplabda: Hoztuk a kötelezőt a TJ Slávia TU Zvolen ellen

Hétvégén a női röplabda 1. liga keleti csoportjának 11. kettős fordulójában a Slovan Rimaszombati VK csapata mindkét meccsét megnyerte a TJ Slávia TU Zvolen ellen.

Slovan Rimaszombati VK – TJ Slávia TU Zvolen 3:0 (20, 19, 21) és 3:1 (12, -24, 11, 21)

Slovan Rimaszombat VK: ifj.Kudlíková 4, Kačániová 7, Sojková 11, A.Žírošová 5, Parobeková 9, Dreisigová 8, Radová 10. Vezetőedző: Alena Kudlíková.

Pocsékul kezdtük az első játszmát, a vendégek az elején állva hagytak minket. 3:10-es állásnál jött Kudlíková edző időkérése, mely után ébredezni kezdtek a mieink, és 11:11-nél utol is értük őket. Innentől fogva aztán kézben tartották lányaink a szettet, melyet végül meg is tudtak nyerni (25:20, 1-0). A második játszma elejét alaposan megnyomta a hazai csapat, villámgyorsan elhúztunk 12:1-re. A folytatásban is őriztük előnyünket, sőt sikerült is növelnünk. 23:12-nél a vendégek edzője kikérte második idejét is, amit követően kicsit közelebb tudtak kerülni (23:17), az egyenlítés azonban már nem sikerült (25:19, 2-0). A harmadik játszma elején már 4-0-ra vezetett csapatunk, amikor az első pontjukat szerezték a vendégek, és valahogy ebben az időszakban Kudlíková lányai jobban összpontosítottak, melynek következtében sikerült is ellépnünk 21:13-ra. Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, 23:20-as fórunknál aztán jött egy újabb hazai időkérés. Ettől kezdve a vendégek aztán már csak egy pontot szereztek, így mi nyertük a játszmát, a meccset (25:21, 3:0).

A hazaiak a második mérkőzésen is hozták a papírformát és magabiztosan győztek. A házigazda kezdte jobban a játszmát, a vendégek nem igazán találták a fonalat, végül a mieink tizenhárom pontos különbséggel zárták a szettet (25:12, 1-0). A második játszmában nagyobb fordulatra kapcsolt a zólyomi alakulat, és kemény harcban, ha szűk különbséggel is, de behúzta azt, így ki is egyenlített (24:26, 1-1). A harmadik játszmában aztán ismét a vendégeknek kellett kapaszkodniuk, ugyanis a hazaiak már az elején állva hagyták őket, hibáikat kihasználva remek játékkal és a legnagyobb különbséggel diadalmaskodtak (25:11, 2-1). A negyedik játszma elején mindkét csapat simán gyűjtögette a pontokat, fej-fej mellett haladtak, a végjátékot azonban a hazaiak bírták jobban, és négy pont különbséggel a maguk javára fordították a szettet (25:21, 3-1).

A forduló további eredményei: MŠK Žiar nad Hronom – VA UNIZA Žilina 1:3 (19, -22, 16, -16) és 0:3 (-16, -11, -18)

A 12. forduló mérkőzései 2020. január 25-én, szombat:  ŠK ELBA Prešov – Slovan Rimaszombati VK, TJ Slávia TU Zvolen – MŠK Žiar nad Hronom