Salgótarjánt győzte le a főpróbán Rimaszombat

Már csak egy hét, és megkezdődik a közép-szlovákiai Tipos III. ligában is a pontvadászat. Rimaszombat csapata utolsó felkészülési mérkőzését játszotta szombaton, amelyen az ellenfél az NB III. keleti csoportjába felkerülő Salgótarjáni BTC együttese volt.

Rimaszombati VSK – Salgótarjáni BTC 2:1 (2:0)
Gólszerzők: Kalmár (42.), Kováč (45.) ill. Híves (78.)
Rimaszombati VSK: Tatár – Kočijaševič, Sekulič, Kočiš, Jass – Kalmár – Kováč, Jankovič, Lupták – Vanconcelos, Vincent. Cserék: Olejník, Csabay, Fajčík, Spasojevič, Milanovič, Relovský, Balogh J.

A mérkőzés első félidejében valamivel többet birtokoltuk ugyan a labdát, helyzeteink is voltak, de a pályán inkább a küzdelem dominált. Az első nagy helyzet is a vendégek előtt adódott, egyik játékosuk a 35. percben a felső lécet találta telibe. Ezt követően egy szép kontra végén Vanconcelos ment el a bal oldalon, beadása megtalálta a középen érkező Vincentet, aki önzetlenül a felfutó Kalmárhoz passzolt, aki kapásból védhetetlenül lőtt a kapuba (1:0). Már a félidő utolsó percében jártunk, amikor egy előre ívelt labdára a Losoncról érkező Kováč robbant rá jó ütemben és máris kettőre növelte előnyünket (2:0).

Fordulást követően az iram kissé alábbhagyott, jobbára mezőnyjáték zajlott a pályán. Mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek, de vagy a kapusok voltak résen, vagy a befejezéseknél csúszott be rendre hiba. Ennek ellenére vendégeknek a 78. percben sikerült szépíteniük, Híves ugrott ki a védők közül, majd lövése a bal kapufát is érintve a kapunkban landolt (2:1). A hajrában még mindkét csapat előtt adódott lehetőség, de az eredmény már nem változott, így megérdemelten nyert a hazai csapat.

Összességében a mérkőzésen már voltak biztató jelek a játékban, de még nagyon sok munka vár a csapat tagjaira a bajnokság rajtját megelőző héten. Ami pedig az igazolásokat illeti, a szakvezetés még továbbra is keresi a legjobb megoldásokat az utolsó igazolások tekintetében.

Csapatunk legközelebb július 28-án, szombaton 17,30 órakor már bajnoki mérkőzésen lép pályára az FK Čadca otthonában.