Sportolóink a hétvégén

ASZTALITENISZ. A Mladosť Relax Rimaszombat A csapata az 1. liga, keleti csoportjának a 8. kettős fordulójában délelőtt a Fortuna Kežmarok csapatához látogatott, majd délután a St. Ľubovňa/Jakubany otthonában lépett asztalhoz.

Fortuna Kežmarok A – Mladosť Relax Rimaszombat A 12:2 (38:16) A Mladosť Relax pontszerzői: Peter Horváth és Ľuboš Voliar;

St.Ľubovňa/Jakubany A – Mladosť Relax Rimaszombat A 7:7 (31:27) A Mladosť Relax pontszerzői: Gabriel Polgári 2; Peter Horváth 1, Slavomír Mihálik 1, Ľuboš Voliar 1 illetve párosban Horváth-Mihálik és Polgári-Voliar;

11. STO Mokrance 13 3 0 10 73:109 19

A rimaszombatiak a legközelebbi, 9. kettős fordulóban február 9-én, szombaton hazai környezetben fogadják délelőtt az STO Mokrance, délután pedig az STO Valaliky csapatait.

RÖPLABDA. A rimaszombati női röplabdacsapat négy pontot szerzett a hétvége két mérkőzésén az I. liga keleti csoportjában. Bár könnyen akár hat is lehetett volna, hisz szombaton előbb egy magabiztos hazai győzelem az MVK Stropkov csapata ellen, amit aztán egy fájó öt szettes vereség követett.

VK Slovan Rimaszombat – MVK Stropkov 3:0 (18,22,24)

A hazaiak jól kezdték a találkozót, a megszerzett előnyüket folyamatosan növelni tudták, s végül 25:18-ra nyerték az első játszmát. A második szettben feljavultak a vendégek, de a hazaiak végig állták a sarat, és ha nehezen is, de 25:22-re nyertek. Az igazán kiegyenlített játékot csak a harmadik játékrész hozta meg, amelyben fej fej mellett haladtak a csapatok. Kudlíkováék aztán végül ismét egy izgalmas végjátékban kerekedtek felül 26:24.

VK Slovan Rimaszombat – MVK Stropkov 2:3 (-20,-18,15,22,-10)

A csapat második mérkőzése egy hosszú és izgalmas összecsapást és 3:2-es vendégsikert hozott. Az első két szettet váratlanul, de megérdemelten nyerték a vendégek. Ezt követően magukhoz tértek a lányok, és jó, magabiztos játékkal sikerült egyenlíteniük. A mindent eldöntő ötödik játszmában a vendégek viszont újra elkapták a fonalat, a mieink igyekeztek ugyan, de ekkor már a vendégcsapat összeszedettebb és talán szerencsésebb is volt, s így megnyerték a rövidítést, és ezzel a meccset is.

6. MVK Stropkov 22 8 14 30-48 24

A rimaszombatiak a következő bajnoki mérkőzésüket február 2-án, szombaton az éllovas VK Kúpele Brusno otthonában játsszák.

SAKK. IV. liga, C21 csoport, 5. forduló: Az ŠK Bátka csapata már a harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, ők a másodikok.

ŠK Bátka – ŠK POSTOJ.sk Kremnica “B” 6:2

A hazaiak pontjait: Bodnár, Jokman, Fasko, Sósik 1-1 pont, illetve Csoltó, Toma, Hanáček V. és Hanáček N. 0.5-0.5 pont szerezték.

1. ŠK Slovan Modrý Kameň * 5 4 4 6 6 11 25,0 0

2. ŠK Bátka * 3 5 4 6 5½ 10 23,5 0

3. ŠK Podpoľanie Stožok 5 * 5 3 4 5 10 22,0 0

A csapat legközelebb február 10-én, vasárnap 10 órától a 6. helyezett ŠK Slovan Hrnčiarske Zalužany ellen idegenben ül asztalhoz.

Csomós Elemér, Fotó: Gecse A.