Súlyos és fájó vereséget szenvedett Rimaszombat

Három meccs – két vereség és egy döntetlen, ez a szomorú mérlege felnőtt csapatunknak, amely szombaton a mezőnyben egyedüliként még veretlen Námesztón hagyta a három pontot a közép-szlovákiai Tipos III. labdarúgóliga 7. fordulójában.

Az elmúlt mérkőzéseken (lassan már egy hónapja) főleg a kezdő csapat játékosainak (Petrán, Rubint, Šulek, Vasilko, Fadairo, Juhász, Ľupták) sérülései nehezítették csapatunk életét, ezért Boháčik edzőnek sokszor kényszerből kellett változtatni a csapat összetételen. Így volt ez szombaton is, amikor a sérültek közül még senki sem léphetett pályára, ezért a mieink ismét erősen tartalékosan játszottak, a kispadon mindössze a kapus Michálik, illetve négy sérült játékos: Petrán, Rubint, Šulek, Vasilko foglalt helyet.

A két élmezőnyben álló csapat találkozója az első félidőben a mezőnyben kiegyenlített játékot hozott, de a várakozásoknak megfelelően a hazaiak voltak kezdeményezőbbek, igyekeztek minél több támadást vezetni, melynek eredményeként a 38. percben Juraj Gelčinský szerzett vezetést.

A fordulás után is többnyire a hazaiak irányítottak, az 55. percben a gólszerző Gelčinský megszerezte a második, majd nyolc perccel később a harmadik találatát is. A bekapott gól, a háromgólos hátrány padlóra küldte a vendégeket, zavart okozott a fejekben, és bár a 67. percben még Halaj pazar góljával szépítettek, Kalmár öngólja már betetézte a piros-feketék vereségét.

A rimaszombatiak legközelebb szeptember 16-án, szerdán 16.00 órakor a Slovnaft Cup 3. fordulójában a második ligában szereplő FC Kassa csapatát fogadják, amely szombaton hazai környezetben 5-0-ás súlyos vereséget mért a KFC Komárom csapatára.

MŠK Námestovo – Rimaszombat VSK 4:1 (1:0)

Rimaszombat: Gregor – Mičuda, Boháčik, Gáspár, Suja (Michálik 67.) – Vargic, Kalmár – Fajčík, Halaj, Balog – Zvara

Gólszerzők: Gelčinský (38., 55., 63.) – Halaj (67.), Kalmár (71. öngól)

Sárga lap: Buckulčík (30.) – Fajčík (54.), Halaj (60.), Kalmár (61.), Boháčik (65.), Mičuda (85.)

FTC Fülek – MŠK Čadca 3:1 (1:0) g.: Daško (40.), Lovyniuk (57., 82) – Práznovský (78.)

Losonc Novohrad VSK – MFK Zvolen 2:0 (2:0) g.: Oláh (32., 35.)

További eredmények: MŠK FOMAT Martin – ŠKM Liptovský Hrádok 2:1 (0:1), TJ Jednota Bánová – FK Rakytovce 0:1 (0:0), TJ Baník Kalinovo – TJ Tatran Oravské Veselé 0:0, TJ Družstevník Liptovská Štiavnica – ŠK Prameň Kováčová 0:4 (0:3), TJ Tatran Krásno nad Kysucou – MFK Žarnovica 4:1 (4:1)