Tízet kapott Ajnácskő és Nemesradnót

(Alacsonyabb osztályú régiós bajnokságok)

A közép-szlovákiai IV. liga déli csoportjában továbbra is gyengélkednek a tornaljaiak, akik szombaton a Medzibrod vendégeként szenvedtek egygólos vereséget, igaz ugyan, hogy az 57. perctől Gazda kiállítását követően emberhátrányban játszottak. Osztálykülönbséggel buktak szintén vendégként az újonc ajnácskőiek, akiknek tízszer rezdült a hálójuk.

TJ Sokol Medzibrod – Tornalja Város FK 1:0 (1:0)

Gólszerző: Šimúth (36.)

Tornalja: Szöke – Jankóšik, G. Farkas, Balog, D. Duczman (Gazda 46.) – T. Duczman, Valaszkay, Z. Farkas (Zsíros 72.), Miglavic (Jacso 79.) – Molnár (Karasz 85.), Filep

Piros lap: Gazda (57.)

ŠK Partizán Čierny Balog – Ajnácskő FC 98 10:2 (6:2)

Gólszerzők: Balco (6., 75.), Martin Auxt (9., 37.), Mózer (11., 23., 43.), Betka (70.), Mário Auxt (89., 90.), ill. Illéš (28.), Šťavina (32.)

Ajnácskő: Varga – Telek, Uhrin, Genský, Šťavina – Botoš, Prečuch, Molnár (Kovács 46.),  Illéš – Bálint, Astaloš

TABELLA:

Gólokban és fordulatokban gazdag mérkőzésen nyertek a felediek a közép-szlovákiai V. liga D csoportjában. A mérkőzés elején kétszer is vezettek a vendégek, de Szabónak fordulást követően a 70. percében sikerült egyenlítenie, sőt a 86. percben egy újabb találattal a mérkőzés állását is megfordította. A végeredményt végül a fiatal Kökény állította be, aki büntetőből volt eredményes.

Feled FK – MFK Revúca 4:2 (1:2)

Gólszerző: Andráši (24.), Szabó (70., 86.), Kökény (90. – 11-esből), ill. Konček (8.), Levický (28.)

Feled: Hrbál – Szabó, Bial, Kovács, Hruška (Šťavina 87.) – Kudlík ((Szkokan 66.), Gibaľa, Andráši -Kökény, Árvay, Smrek

Négy hazai és egy félbeszakadt mérkőzésen idegenbeli győzelem a mérleg a rimaszombati Double Star Bet VI. liga 2. fordulójában. Hazai közönség előtt rendezett gólparádét a jolsvai csapat. Lubényben már a 11. percben vezetést szereztek a vendégek, de a 15. percben (Foríšek sárga lapját követően) félbeszakadt a mérkőzés. Sima győzelemmel zártak az osgyániak és a sajószentkirályiak, míg a nagybalogiak Rimaszécsen húzták a rövidebbet.

MFK Jelšava –Nemesradnót FC 10:0 (5:0), gólsz.: Jobbágy (4., 47.), Krajňák (9., 89), Michal (30., 39., 56., 73.), Sendrej (36. – 11-esből), Deme (65.).

FK obec Lubeník – OFK Sirk 0:1 (0:1), gólsz.: Horvát (11.)

Osgyán TE – Uzapanyit TE 2:0 (2:0)gólsz.: Szalaj (7.), Rácz (33.)

Sajószentkirály TE – FK Tatran Muráň 2:0 (0:0), gólsz.: Dunko (76.), Váradi (80.)

Rimaszécs SK – Nagybalog VK 4:1 (1:1), gólsz.: Danyi (7.), R. Váradi (74., 82.), Lakatos (77.), ill. Kulik (38.)

-Szöveg: Csomós Elemér, Kép: futbalnet-