Véget ért a rimaszombatiak nyeretlenségi sorozata

Nincs már nyeretlen csapat a közép-szlovákiai Tipos III. ligában. Utolsóként a sereghajtó Rimaszombati VSK törte meg nyeretlenségét, a sereghajtó immár a 10. fordulóban hazai környezetben megérdemelten nyert az ősi rivális FTC Fülek ellen.

A mérkőzés elején némi kapkodás, puhatolózó játék folyt a pályán, a szemerkélő eső és a csúszós játéktér alaposan megnehezítette a csapatok dolgát, jobbára mind a két együttes kereste a rést az ellenfél védekezésén. Aztán a hazai játékosok nyugodtak meg hamarabb és két-három gólszerzési lehetőségig is eljutottak, de gólt egyik csapatnak sem sikerült szereznie, így gólnélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A szünetről visszatérve a hazaiak néhány percnyi játék után egy gyors ellentámadást követően Fajčík révén megszerezték a vezetést, (1-0). Pár perccel később büntetőhöz jutott a vendégek csapata, amit Daško higgadtan értékesített, (1-1). Az 57. percben Köböl a saját térfelén adta el a labdát, ami Juhászhoz került, tett néhány lépést, majd távolról hatalmas gólt ragasztott a vendégek hálójába, (2-1). A gól láthatóan felpaprikázta a vendégeket, mindent egy lapra téve támadtak, aminek eredményeként a 85. percben egy erősen vitatott helyzetben újabb büntetőt ítélt a bíró a vendégeknek. Ezúttal is Daško állt a labda mögé, de lövését a fiatal Gregor jó érzéssel a kapu fölé tolta.

Ami pedig a mérkőzés összegzését illeti, a jóval esélyesebb és nagyobb célokért küzdő ellenfelünk ezen a délutánon nem futballozott jobban, a mérkőzés nagyobb részében uralni tudtuk a játékot, és ami a legfontosabb, az egész csapat motiváltan, nagy akarással küzdött, aminek meg is lett az eredménye.

Közép-szlovákiai Tipos III. liga, 10. forduló

Rimaszombati VSK – FTC Fülek 2:1 (0:0)

Rimaszombat, 295 néző. Vezette: Horný (Krahulec, Hanesová)

RIMASZOMBAT: Gregor – Vasilko, Sekulič, Kamendy (Šulek), Mičuda – Lavrík, Paparyha – Nagy (Balog 90.), Juhász, Fajčík – Grujovič (Ponomarov 79.). Edző: Tomáš Boháčik.

Gólszerző: 1-0 Fajčík (49.), 1-1 Daško (53. 11-esből), 2- Juhász (57.)

Sárga lap: Vasilko (68.) – Püspöky (55.), Páriš (89.)

További eredmények: FK Čadca – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 1:0 (0:0), MFK Zvolen – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica 5:2 (3:1), TJ Jednota Bánová – MŠK Fomat Martin 0:3 (0:1), ŠK Prameň Kováčová – MFK Žarnovica 8:0 (3:0), ŠKM Liptovský Hrádok – Novohrad Losonc VSK 0:1 (0:1), MŠK Námestovo – TJ Baník Kalinovo 0:1 (0:0)

Nem sok idejük marad a csapatoknak a pihenésre, hiszen szerdán újabb fordulót rendeznek, a rimaszombatiak október 9-én, szerdán 15.00-kor a TJ Tatran Oravské Veselé vendégeként lépnek pályára.

IFI – KÖZÉP-SZLOVÁKIAI IV. LIGA, DÉLI CSOPORT
U19 Rimaszombati VSK – U19 FK Feled 0:1 (0:1), g.: Ruszó (13.)

DIÁKOK – I. LSŽ, KÖZÉP, 6. forduló:
U15 MŠK Žilina – U15 Rimaszombati VSK 7:1 (4:1), g.: Filipiak (33.)
U14 MŠK Žilina – U14 Rimaszombati VSK 9:0 (3:0)
U13 Rimaszombati VSK – U13 MŠK Žilina 3:3 (1:1), g.: Korim (10.), Siviček (40.), Rubint (47.)
U12 Rimaszombati VSK – U12 MŠK Žilina 6:9 (4:4), g.: Benda (5., 21., 22., 37.), Bálint (8.), Balog (35.)