Véget ért a rimaszombatiak veretlensége

A közép-szlovákiai Tipos III. liga 5. fordulójának szombati játéknapján az FK Rakytovce csapata szolgáltatta a legnagyobb meglepetést, amely hazai környezetben fosztotta meg veretlenségétől Rimaszombat csapatát.

Nem indult jól számunkra a meccs, hiszen a bátran, agresszívan letámadó vendégek kicsit megzavartak minket, Tocka szinte a semmiből már a 2. percben megszerezte a vezetést az elmélázó védelem mellett (0-1).

Hátrányba kerülve felébredtek a mieink, egymás után vezették a szebbnél szebb támadásokat, de sokáig nem tudták áttörni a szívósan védekező, három belsővédővel felálló vendégek védelmét. A 18. percben azonban megtört a jég, és a ma is kiválóan focizó Fadairo Griglak mellett élesen lőtt a bal alsóba (1:1). Az egyenlítés után a hazai csapat többször is ígéretes támadást vezetett, de a vendégek csapata sem húzódott teljesen vissza, ellenakciói állandó veszélyt jelentettek. Így élvezetes volt a játék, de újabb gól már született, szünetre döntetlennel vonultak a csapatok.

A folytatásban is hasonló felfogásban futballozott mindkét csapat, s bár a hazai csapat hagyott ki helyzetet, mégis többnyire a vendégek akarata kezdett érvényesülni, akik ekkor már egyre keményebben, sokszor durván játszottak. Ennek köszönhetően Tomáš Boháčiknak edzőnek még a félidő elején két kényszerű cserét is végre kellett hajtania, rövid időn belül, előbb Vasilko, majd Fadairo is megsérült, amelyek láthatóan megzavarták a hazai fejeket.

A félidő további részében kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, kevés jól felépített támadás futott végig, főleg a középpályán folyt a játék. A hajrában a hazaiak teljesítménye egyre inkább visszaesett, próbálták tartani az eredményt, ami nem volt könnyű a jobb játékerőt képviselő agresszív vendégekkel szemben, akik láthatóan három pontért érkeztek Rimaszombatba.

A 80. percben aztán jött a kegyelemdöfés: jó szögből szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, a hazaiak kapusa nem jól állította fel a sorfalat, amelynek mindkét oldalán maradt a kapuig vezető rés. Kohút állt a labda mögé, és szépen, a középen álló kapus mellett a bal sarokba csavart (1-2).

Összegzésként elmondható, hogy egy jobb csapattól sohasem szégyen kikapni, még otthon sem! Így volt ez most is, hisz az ellenfél, amely néhány magasabb osztályban megfordult játékossal, illetve az MFK Dukla Banská Bystrica csapatából érkező fiatal játékosokkal (szombaton: Nôta, Gonda, Bača, Tocka, Gaško) kiegészítve eddig a legszebb focit játszotta ebben a szezonban stadionunkban. Ami pedig a mieinket illeti, jó kezdés ide, jó kezdés oda, szégyen, hogy a vezetésben nincs egy ember, aki ne venné észre, hogy ebben a szűk, 18-as keretben 4-5 olyan focista (tartalék) található, akik falun még a VI. ligában sem nagyon rúgnának labdába. Most, amikor az alapemberek közül egyre többen sérüléssel bajlódnak (Petrán, Vasilko, Rubint, Šulek, Dudek, Fadairo), majd meglátjuk, hogy mennyit is érnek ezek a focisták. Persze, erre mondják sokan, hogy ez már az anyagiak függvénye, pénzkérdés….. Olcsó húsnak híg a leve – mondja a közmondás, és milyen igaz!

Rimaszombat VSK – FK Rakytovce 1:2 (1:1)

Rimaszombat: Gregor – Vasilko (Balog 58.), Vargic, Ľupták, Suja – Mičuda, Kalmár – Juhász, Fajčík, Fadairo (Halaj 65.) – Zvara

Gólszerzők: Fadairo (18.) – Tocka (2.), Kohút (80.)