Vereség az idénynyitón

Vereséggel kezdte a 2019/2020-as idényt a rimaszombati labdarúgócsapat, amely hazai pályán kapott ki 2:0-ra.

A gyenge iramú első félidőben negyedóra után a vendégek legalább lehetőségekig is eljutottak, az ötlettelen támadójátékot produkáló hazaiak azonban semmilyen veszélyt nem jelentettek az ellenfél kapujára. A kovácsfalvaiak a 43. percben megérdemelten jutottak vezetéshez: egy kapu előtti kavarodást követően Giertli egy kipattanót senkitől sem zavartatva gurított a hálóba.

A második felvonásban mintha nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt volna a hazai csapat, ez azonban csak némi mezőnyfölényhez volt elegendő, helyzetekre és egyenlítésre már nem. A védekezésre fókuszáló ellenfél ugyanis a 71. percben egy hazai szöglet után gyors kontrát követően növelte előnyét – a bal oldalon jókor érkező Turňa a kifutó Gregor mellett a kapu közepébe lőtt. A kapott gól még jobban visszavetette a hazai csapatot, amely már a mérkőzés végéig magához sem tért.

Összességében a jobban játszó, összeszokottabb vendégek teljesen megérdemelten szerezték meg a három pontot, a szinte semmit sem játszó hazaiak otthonában. Csak megjegyzésként, a rimaszombatiak tizenöt fős játékoskeretében alig akad egy-két ember, akinek a játéktudása megüti a III. liga szintjét, a többiek talán még egy V. ligás csapatban sem állnák meg a helyüket…

Kapusok: Krisztián Gregor, Mário Michálik

Védők: Denis Dudek, Tomáš Kočiš, Roman Paparyha, Kevin Lavrík, Pavel Mičuda, Peter Vasilko

Középpályások: Csaba Juhász, Zoltán Kótai, Ján Balog, Daniel Nagy, Jozef Šulek

Támadók: Tomáš Fajčík, Vasyl Vasylynets

Rimaszombati VSK – TJ Prameň Kováčová 0:2 (0:1)

Góllövők: Giertli (43.), Turňa (71.)

Sárga lap: Duda (18.), Fašang (45.), Čákovský (64.),

Játékvezető: Holas (Čičmanec, Tuma), 200 néző.

RIMASZOMBAT: Gregor – Mičuda, Kočiš, Dudek, Vasilko – Šulek (Balog 82.) – Vasylynets, Nagy, Paparyha, Juhász – Lavrík. Edző: Tomáš Boháčik

——————————————————————————————————————–

További eredmények: MFK Zvolen – FK Čadca 2:0 (1:0), MŠK Fomat Martin – Novohrad Losonc VSK 5:0 (1:0), TJ Jednota Bánová – TJ Tatran Oravské Veselé 0:2 (0:2), ŠKM Liptovský Hrádok – FK Rakytovce 2:1 (1:0), MŠK Námestovo – MFK Žarnovica 1:0 (0:0), TJ Baník Kalinovo – TJ Tatran Krásno nad Kysucou 2:0 (0:0), FTC Fülek – TJ Družstevnik Liptovská Štiavnica 2:1 (2:1)