Vereséggel búcsúzott az idénytől az MŠK Rimaszombat

Immár harmadik hazai vereségét szenvedte el hétvégén a rimaszombati gárda, amelynél ezúttal a táblázat alján helyet foglaló újonc Oravské Veselé is erősebbnek bizonyult.

Nem sikerült jól az első félidő a hazaiak számára, az enyhe mezőnyfölényt nem tudták gólra váltani. Az első játékrészben mindkét kapusnak akadt dolga, előbb a 10. percben Vujoševič lövését kellett hárítania Feriančiknak, majd a 21. percben Prošovský védett bravúrral. Ezután többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, helyzetek nélkül. A 30. percben rezgett először a vendégek hálója, amikor Fajčík szép gólt lőtt, de lesen volt, így a partjelző intésére a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A 42. percben aztán váratlanul vezetést szereztek a vendégek, egy szabadrúgás után Šupej elé kerül a labta, aki fordulatból estében olyan jól találta el a labdát a tizenhatoson belül, hogy a hazaiak kapusa nem is tudott reagálni – 0:1.

Fordulás után mindkét térfélen akadtak helyzetek, taktikus futball zajlott a pályán, egyik csapat sem akart hibázni. Az 57. percben aztán jött az egyenlítés, a figyelmetlen Oravské Veselé-i védelem elől Fajčík szerezte meg a labdát, Jasshoz passzolt, aki a kimozduló kapus mellett a hálóba gurított – 1:1. Sajnos nem sokkal később nagyot hibázott a hazai védelem, egy kirúgást követően Škuta csípett el egy felesleges hazaadást, egyedül törhetett kapura, majd a kifútó kapust is kicselezve szinte a kapuig gyalogolt – 1:2. Az utolsó percekben az újonc mindent bevetett annak érdekében, hogy megőrizze az erdményt, ami végül sikerült is neki, így a hazai győzelem ezúttal is elmaradt. Azt is meg kell azért említeni, hogy Bari Jenő együttese nem igazán élvezhette ma (mint általában mindig) a hazai pálya előnyét, a játékvezető, illetve segítői ugyanis több esetben is a mieink kárára tévedtek.

Egyenlő erők küzdelméből végül is egy kis szerencsével a vendégek jöttek ki jobban, a batyiak pedig szomorkodhatnak, mert több lehetőség volt ebben a meccsben számukra, mintsem hogy pont nélkül hagyják el a pályát. Kár érte, mert az a kevés szurkoló is, akik mindvégig bíztak a csapatban, így az idény végén bizony csalódottan, lelógó orral indultak hazafelé, nem ilyen búcsúra számítottak.

Mit lehet ehhez még hozzátenni? Csak azt, amit ilyenkor az emberek úgy általában szoktak emlegetni: a fejétől bűzlik a hal!

MŠK Rimaszombat – Tatran Oravské Veselé 1:2 (0:1)

Gólszerzők: Jass – Šupej, Škuta. Sárga lap: Kalmár, Vargic. Néző 235. Játékvezető: Kuteľ (Kuba, Širanec)
Rimaszombat: Prošovský – Zvara, Morháč, Ľupták, Kalmár – Fajčík (75. Uličný), Vujoševič, Jass, Petrán – Lovyniuk, Vargic (79. Mészáros).
Oravské Veselé: Feriančik – Hojo (85. Smondek), Šupej, Struhár, Žilák – Kurtulík (90. Brčák), Pisarčík, Pňaček, Hoti – Šmiheľ, Škuta (77. Burzík).

Forrás: Rimaszombati focibarátok, Képek: Gecse Attila